צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

טיולים בירדן הליכה קניונים, פטרה ומעיינות חמים

שישה ימים של הליכה שווה מואדי ראם ועד צפון ים המלחתוכנית המסע:
יום 1.
חציה במעבר ערבה ונסיעה לואדי ראם – המקום בו נמצא ההר הגבוה בירדן – ג’בל ראם (1785 מ’). קניונים עם מים, קירות זקופים ודיונות חול אדומות אפורות לבנות. זהו אחד מהמקומות מהם הפעיל לורנס איש ערב את הבדואים נגד הטורקים בזמן המרד הערבי של מלחמת העולם ה – 1 . מסלול משחקי בן כ- 3 שעות לג’בל בורדה. מדבר מהיפים שיש. לינה בואדי ראם או בדיסה.
יום 2.
נסיעה לסיק אל בריד – פטרה הקטנה שמצפון לפטרה, נקיק חצוב ונפלא מאין כמותו. הליכה דרך ואדי טחונה ומעל יובלי ואדי מרוואן על מדפי סלע ותצפיות לכיוון הערבה והנגב הישראלי. הגעה לג’בל א-דיר ולקבר הארמון החצוב וירידה ממנו לרחוב הראשי של פטרה ויציאה דרך אתרי העיר ודרך הסיק לואדי מוסא. לינה בואדי מוסא.
יום 3 .
עליה דרך קבר האובליסקים לאל-מדראס – הגורן הפולחני של העיר הקדומה וממנה לזיב -א – טוף ולואדי דנגור א-ג’רה , תצפית על הח’זנה ממקום שאיש לא מגיע אליו. עליה למזבח העיון וירידה דרך ואדי פרסה וקבר החייל הרומאי לקארדו, לקברי המלכים, לתיאטרון ושוב לח’זנה ויציאה דרך נקרת הסיק ללינה בואדי מוסא.
יום 4.
עליה על דרך המלך ונסיעה לטירת שובך וממנה לשמורת דנה – לכפר ולמסלול הליכה של כ – 4 שעות מהכפר לחניון הלילה. לינה בחניון דנה.
יום 5.
ירידה דרך טפילה לואדי א נומר למסלול הליכה במים בתוך הואדי. עליה למצודה הצלבנית הגדולה של כרך. המצודה צופה אל הלשון וים המלח. נסיעה צפונה לואדי אבן חמד למסלול הליכה במים.
יום 6. עליה לרמת עבר הירדן לפספסי מדבא – מפת ארץ ישראל והמזרח הידוע בימיו של אוסביוס מחבר האונמסטיקון רשימת ישובי ארץ ישראל ולהר נבו. נסיעה משם למעיינות החמים של זרקא – קלירהוי והליכה לאורך הזרם החם עד לים המלח. נסיעה לגבול.


מחיר ותנאים

מחיר הטיול : 2550 ש”ח
לזה יש להוסיף 120 ש”ח עבור טיפים 2670 ש”ח.
הרשמה: 500 ש”ח ישולמו בהרשמה והשאר עד שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. ביטול פחות משבוע לפני הטיול יחייב את המטייל בדמי ההרשמה.

מחיר הטיול כולל: הדרכה, גמלים או טנדרים במידת הצורך, כלכלה מליאה, רכב ומדריך ירדני בזמן הטיול, מלונות פשוטים , חניונים (ואדי ראם, דנה יש לשים לב שיש לילה בואדי פתוח!), כניסה לאתרים, הסעה מבית שאן לתל אביב

מחיר הטיול אינו כולל: מס מעבר ישראלי בסך כ-65 ש”ח ישולם על ידי הנוסע באופן עצמאי במסוף הגבול. הסעה וחזרה למסוף הגבול בתוך ישראל, הוצאות הנושאות אופי אישי כמתנות או תקשורת מכל סוג שהוא. ביטוח מטיילים,
מס יציאה ירדני בגובה 5 דינר (כ-30 ₪)

תאריך הטיול הועבר לירדנים. הוא חייב באישור של 48 שעות לפני היציאה. במידה ולא יגיע אישור, או מסיבה אחרת שאינה תלויה במדריך הטיול לא תתאפשר כניסתו של מטייל או מטיילים במעבר הגבול, יקבל המטייל את כספו בחזרה אך לא יוכל לבוא בטענות או בתביעות . הרשמה לטיול כמוה כהסכמה מראש להגבלות אלו.
יתכנו שינויים שאינם כתובים במסלול המופיע בתוכנית משום אילוצים ביורוקרטים או החלטות המדריך בשטח.

ציוד מומלץ למטייל:
תרמיל יום נוח, תיק או תרמיל שיינשא על הרכב או הגמלים
שק שינה, מזרון מטיילים דק
נעלי הליכה, קרם שיזוף, וזלין או שפתון אחר
כובע, בגדים קצרים, לבנים וגרביים להחלפה, בגד ים
בגדים ארוכים ללילה, מעיל ומעיל רוח קל שיינשא בתרמיל היום
4 ליטר מים (קנקלים או מימיות)
סנדלים או קפקפים
נרות, גפרורים, פנס, אולר
כלי אוכל – לא חד פעמיים!
ניילונים, חוט ומחט, פלסטרים

דרכון בר תוקף לחצי שנה!
עם העברת המקדמה או התשלום יש להעביר : שם, שם משפחה (באנגלית), מספר הדרכון, תאריך לידה, מקום הוצאת הדרכון, אזרחות ותוקף הדרכון. קופת חולים

שלושה  ימים חמישה כוכבים ירדן


הטיול מיועד למי שרוצה להיות בירדן, רוצה ללכת ולעשות טיול שטח משובח במשך היום ובלילה להגיע למלון מצוין, להתקלח, לאכול לישון בנוחות ולהתחיל יום נוסף כמו גדול.
לא זול, אבל שווה כל גרוש.

מסלול הטיול:
יום 1.
מפגש במעבר ערבה ב-0800 בבוקר
בצד השני מחכה מיניבוס ירדני – נסיעה לעקבה לארוחת בוקר
המשך נסיעה לואדי ראם (כשעה) טיול ג’יפים של כ-3 שעות בואדי ראם +הליכות קטנות. ייתכן שהג’יפים יהיו פתוחים – כדאי להתלבש חם. הבקעה היא בגובה של למעלה מ-1000מ’ מעל פני הים וג’בל ראם הוא ההר הגבוה בעבר הירדן – 1754 מ’.
נסיעה של כשעה מואדי ראם למלון טייבת זמן שמדרום לואדי מוסא (פטרה) מלון שהוא כפר הררי משוחזר (מתקתק במידה אבל שווה מבט ועצימת עין).

יום .2
פטרה, ארוחת בוקר ונסיעה לואדי מוסא – הכפר שבכניסה לפטרה, הצטיידות בארוחת בוקר ניידת (לבנה, חומוס, פיתות, מים, ירקות ופירות ) ומסלול הליכה בפטרה.
המסלול אליו מתכוונים אינו הקלאסיקה של הכניסה והיציאה דרך ה”סיק” – הנקבה הצרה אלא כניסה לפניה דרך אזור נפלא של חציבות של מערות דרכים וגרנות אל “דנגור א-ג’רה” תצפית הכד וממנה הליכה אל ג’בל מאדבח – המזבח וירידה דרך ואדי פראסה (הפרש) אל המקדש הגדול ואחר כך יציאה דרך הקברים המלכותיים והסיק בחזרה אל שער הכניסה.
יום של הליכה שווה מאוד.

יום 3
נסיעה דרך פטרה הקטנה – סיק אל בריד (הנקיק הקר) 10 קמ’ צפונה מפטרה ועליה בדרך הררית יפה אל “דרך המלך” ונסיעה לדנא – כפר אבן ושמורת טבע. הליכה בשמורה (כשעתיים) ואחר כך המשך נסיעה וירידה דרך טפילה לקניון זורם המים של ואדי א-נומיר. הליכה במים
ונסיעה למעבר הגבול (כשעתיים נסיעה)
הגעה לגבול סביב 1930-2000 ומשם במוניות לשדה התעופה והבית.

לקריאה נוספת : ראה מדריך ירדן באתר
מסלולים רגליים בפטרה
ירדן – הסלע האדום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.