צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

פלשתינה א"י

מדינה פלשתינאית היא אסון. אסור לחלק את ארץ ישראל. כישלונה של מדינת ישראל הוא ההוכחה הברורה והפשוטה. אין מקום לשתי מדינות בין הירדן לים. רק מדינה אחת תוכל לפתור את צפיפות האוכלוסיה, מחסור במשאבים כמו מים שטח ואנרגיה ותוכל להתמודד עם המדינות שמסביבה.

הציונות טעתה לכל אורך הדרך מאז ראשית שנות העשרים ועד היום. שמונים שנים של טעויות. היו לציונות ניצחונות גדולים, בחקלאות, בטכנולוגיה, בייצור תעשיות צבאיות והי טקיות, וגם במערכות צבאיות שלטובתן רתמה את כל כוחה של המדינה שהקימה ואת מיטב המוחות. אבל במטרה הגדולה שלטובתה נוצרה הציונות היא כישלון אחד מתמשך – היא אף פעם לא הצליחה ליצור בית וביטחון ליהודי העולם במולדת היסטורית. גוויעתה המתאבדת של הציונות הדתית – גוש אמונים והמפד'ל -הם הוכחה קטנה. מפעל ההתיישבות השלומיאלי שהובילו בעשרים וחמש השנים האחרונות רק הכין את התשתית למה שצריך לקום בכל חלקי ארץ ישראל – מדינה דמוקרטית חילונית של כל אזרחיה.

הפיתרונות הדפוקים של שתי מדינות לשני עמים הם פתרונות ציוניים. גם ערפאת הוא ציוני אם הוא רוצה מדינה פלשתינית. יהיר וטיפש לא פחות מברק ושרון שהם (כמו כולנו, יהודים וערבים) תוצר של חינוך ציוני דפוק. צריך להודות, ויפה שעה אחת קודם, הציונות, די בדומה לאימא שלה הקומוניזם הסוציאליסטי, היא ניסוי מעניין, לא כל כך מוצלח, אלים, מתחסד, בור, מיוסד על הסחיטה הרגשית והצינית שסחטו היהודים את שואת יהודי אירופה הלא ציוניים שגרם לכמעט מאה שנים של מלחמה במזרח התיכון. די, מספיק עם השטות הזאת. העתיד הוא ביחד, לא לחוד.

במדינה המאוחדת שצריכה לקום פה, יהיו 5 מליון יהודים ו – 4.5 מליון ערבים. כמו שלא כל היהודים אותו דבר ככה בין הערבים הפלשתינאים (מליון אזרחי מדינת ישראל, 2.5 מליון תושבי השטחים ומליון פליטים שיחזרו למדינה המאוחדת) יש כ- 3 מליון מוסלמים וקצת יותר ממליון וחצי נוצרים. מה שאומר שברגע שהסכסוך יאבד את שיקוליו הקרקעיים, הוא יהפוך בעצם למאבק פוליטי. ש"ס תלך עם החאמס. מפלגת העבודה עם הפת'ח הליכוד עם התנזים, מר"ץ עם המפלגה הנוצרית הליברלית ורק"ח תישאר כרגיל לבד.

אם ישכילו היהודים לקבל את הפלשתינים בלי יוצא מהכלל כאזרחים שווים – יש סיכוי טוב לפתור את הבעיה.

פליטים? מדינת ישראל קלטה כבר מליון מהגרים, יוקמו להם ערים חדשות בשטחים ובנגב. המדינה המאוחדת תטבע בכסף שיזרום אליה מארצות הברית ומהאיחוד האירופי. אנחנו נשתכר מכמויות הכסף שיזרמו לפה ומהפריחה הכלכלית שתבוא.

דמוגרפיה? ככל שרמת החינוך עולה יורדת הילודה. דור אחד – 25 שנים והארץ תהיה יציבה דמוגרפית. לא שזה צריך לשנות משהו חוץ מלגיזענים.

הימנון? הגיע הזמן להחליף את הבכיינות ההונגרית של סמטנה עם המילים של הרץ אימבר במשהו קצבי יותר, אולי: 'נבנה ארצנו ארץ מולדת?' טקסט רוסי סוציאליסטי קצבי שמח וכל מי שנולד בארץ הזאת יוכל לשיר אותו עם כל הלב – 'כי לנו לנו ארץ זאת!'

דגל? מה עם הרעיון הישן של הרצל, הדגל עם כוכבי הזהב? שום דבר דתי, שום דבר לאומני, פשוט דגל יפה.

שם? יש, ישראל פלשתינה בעברית, פלשתינה א'י בערבית. בירה: ירושלים אל קודס. מדהים כמה שהכל קיים. שפה? עברית וערבית. מטבע? שקל. בית מחוקקים : כנסת בעברית, מג'ליס בערבית. ואפילו כמעט כל האנשים כבר פה. חסרים לא יותר מ- 7-8%.

אוניברסיטאות? האוניברסיטה העברית בהר הצופים אל נג'אח בשכם. כל אחד יכול לבחור לו את שפת הלימוד לפי רמת מכון הלימוד.

לא נכנסים למדינה הזאת בלי חוקה. חוקה היא תנאי יסוד, חוקה, שבדומה לחוקה האמריקנית היא המסד הקשוח, היסוד שקובע את מרכיבי הזהות. הכרה כי המקום הזה הוא מולדת היסטורית של היהודים, שההגירה לארץ מותנה בחוקי המדינה, לא בהתעלקות על קבוצה מסוימת נגמרה שיטת הפרוטקציות הקומוניסטית.

והשאר? פוליטיקה.

בן גוריון הבין שהציונות עומדת על כלום – לכן הוא קרא ליהודים הדתיים ואלו מצידם הולידו את גוש אמונים שסוגר את מעגל הארץ האחת שבין הירדן לים. הולדת גוש אמונים וקריסת הקיבוצים בחמש השנים שבין 1977 ל- 1982 היו הפעימות שהקדימו את נפילת הבועה של ברית המועצות. רעיון פוליטי לא יכול להחזיק מעמד בחלל ריק. הציונות היא כלי ריק, גזעני ואלים. צודק בנבנישתי – גוש אמונים – הסוס הטרויאני של בן גוריון ופרס -הפכו את המצב ביהודה ושומרון למצב לא הפיך. אנחנו מדינה אחת. מהים ועד הירדן. העתיד הוא מדינה אחת של כולנו. יהודים, מוסלמים ונוצרים שבשבילם יש נשימה אחת ועתיד אחד. כי לנו לנו ארץ זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.