צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

השפד"ן! חרא של אוכל

צינור השפד"ן בשדרות ירושלים ביפוה

 

טעיתי כמובן. הוא בא להאכיל אותנו חרא ושנשלם על זה.

בשבוע שעבר הוזמנתי, ואולי יש לומר הזדמנתי, לפגישה שיזם מנכ"ל רשות המים גיורא שחם עם חקלאי הנגב. נפגשנו במשרדי משרד החקלאות בגילת שבנגב המערבי. האולם היה גדוש  בחקלאי מערב הנגב. אלו שמגדלים ביום וחוטפים בלילה או להפך.

מאוד הרשים אותי שהמנכ"ל, שגר בימים שכתיקונם בצפון הגשום, מדרים עד לגבול הרצועה להיפגש עם אנשי הנגב. חשבתי שהוא מביא בשורה. שבא להבטיח שלא יקצצו יותר מים לחקלאות. שהשנה הברוכה, אחרי רצף של שנים די בינוניות (ובלי שום בצורת) תוציא את רשות המים מקיבעונה ומנכ"לה הגיע לתנות אהבים עם חקלאי הארץ המוכים שניסיונם מהחקלאות המפוארת שהקימו, נמכר לכל העולם ורק הם חיים מהיד לפה.

טעיתי כמובן. הוא בא להאכיל אותנו חרא ושנשלם על זה.

מנכ"ל רשות המים הוא היורש של מה שהיה פעם נציב המים. נציב המים היה איש גדול מהחיים שניהל את משק המים הישראלי כשתה"ל, תכנון המים לישראל עוזרת לו להפריח את השממה ולהשקות אנשים, מפעלים גינות ושדות. אלא שתה"ל הופרטה, רשות המים הפכה מגוף עצמאי ליחידה ממשלתית שנשלטת על ידי שר התשתיות (שטייניץ איש הגז)  ובראש הרשות עומד היום מהנדס מים בוגר הטכניון. לרגעים, בדברים שאמר גיואר שחם מהנדס המים, היה נדמה לי שאני יושב בפעולה של תנועת נוער, שבה המדריך מספר לחניכים על קבוצת המדענים שנאמר לה לבנות מפעל לשנע אלפי מטרים מעוקבים של דם מאנשהו לאנשהו.

כי מנכ"ל רשות המים בא לספר לחקלאי הנגב שהוא מתכונן להכפיל את השפד"ן עם צינור ענק שיוסיף למי השפד"ן גם את הביוב של הרצליה וכפר סבא. וכל זה כמובן על חשבון החקלאים שישלמו עכשיו יותר על מים כי מביאים להם עוד ביוב ומישהו צריך לשלם וזו לא אחריות המדינה מים.

שהרי עם ההתפלה והממשלה,  הפכו המים לפני עשור  מצורך חיוני שהמדינה חייבת לכל אזרח, למוצר שנמכר בכסף. פעם אחת ייקחו כסף מתושבי הרצליה וכפר סבא ושאר הארץ באגרת ביוב לכל קוב ופעם שניה ישלמו החקלאים עוד ועוד על המים המושבים.

כי מה יעשו עם הביוב? סתם יטהרו וישפכו לים? ישקו איתו גינות עירוניות וישטפו מכוניות? לא! שנשלם!

ואתם אומרים, מה אני מתלונן, אז יעלה קצת ויהיו לנו מים מושבים (בתקן שפד"ן! )

ודעו לכם מתוקי, שתקן שפד"ן הוא הגבוה בעולם! אין מפעל כזה בשם מקום! ושום מקום בעולם לא ממחזר כל כך הרבה מים!

הכל נכון, חוץ מבעיה קטנה אחת. לפני שנים, כשחקרתי את נושא המים הישראלים עבור הערוץ הראשון ושאר עיתונות, אמר לי פרופסור גדעון סיני מהטכניון, שאכן אפשר לשתות את מי השפד"ן, שאין בהם חיידקים וכל מיני כולירה, אבל יש בהם בהחלט קוסמטיקה, הורמונים ותרופות שהמסננים של השפד"ן(!) לא מסננים. הוא הסתמך על מחקרים אוסטראים, האוסטרלים הם האנשים הקפדנים בעולם (לא סתם קוואנטס נחשבת לחברת התעופה הבטוחה בעולם, הם נוקדניקים בכל תחום) והם בודקים מה נשאר במים מושבים. הם גם בדקו ומצאו מה מזיק ומה זה עושה לנו, רק דברים טובים:  עקרות, אין אונות, סרטן ועוד. פרופסור סיני לקח את מי השפד"ן ובדק. הפלא ופלא, הוא מצא במים ממתקן הטיהור הטהור בעולם  (שפד"ן!)את שאריות הקוסמטיקה, התרופות וההורמונים שיורדים בכל שירותים אחרי שלקחנו אותם ופלטנו אותם מכל נקבינו.

חרא של עניין.

עזוב, אמר לי אחד ממכרי, זה לא עולה בצמחים, נכון, מה שמשקה בהמטרה נספג בעלים – אבל דרך השורשים?

אז פניתי לערן הרכבי, מדריך הכרם והיין הראשי שאני מכיר, איש בגילי עם 40 שנות ניסיון והוא אמר שאכן יש מחקרים שמראים שאכילת פירות וירקות שמושקים במים מושבים (מי שפד"ן!) גורמים להצטברות התרופות וההורמונים בגוף.

חצי מהחקלאות הישראלית מושקה במי השפד"ן. תפארת החקלאות הישראלית!

שאלתי את מהנדס המים גיורא שחם מה הוא אומר על זה- הוא לא ענה. המשיך רגיל. אלו אנשי רשות המים, האנשים שמתעלמים מהמים הטבעיים ומקדמים עוד שתי תחנות התפלה בחדרה ובגליל המערבי.

ואז שאלתי את גיורא שחם את השאלה הקטנה שיכלה לפתור הכול – למה שלא תשימו את הממברנות היקרות שימנעו מההורמונים התרופות והקוסמטיקה להגיע למים המושבים (של השפד"ן!)?

והוא לא ענה. הכול כסף. ולמה שיסננו את המים אם עכשיו הוא יכול להעלות את המחיר על המים המרעילים ולשכנע את האיכרים של הנגב המערבי שיממנו את הרעלתנו?

עוד מעט קט לא תוכלו לשתות מים טבעיים אלא רק מים מותפלים (שתשלמו עליהם) ומים מושבים – אותם מים מותפלים שיימכרו לכם פעם שניה דרך אגרת ביוב וייקנו על ידי החקלאים שיאלצו אתכם לאכול חרא.

אני מגזים. הלוואי מוצרים טבעיים. הרבה יותר גרוע מזה – תרופות, הורמונים וקוסמטיקה.

שאלתי את המהנדס גיורא שחם אם לא אכפת לו מבריאות הילדים והנכדים שלו. הוא לא ענה. הוא בסך הכול מהנדס מים מהטכניון  שמינה שטייניץ ולא מתעסק בדילמות מוסריות או בבריאות הציבור. הוא צריך לספק מים ולפרנס את מולך הכסף.

ומשרד החקלאות שאלתם? תשאלו, למה לא?מי יגן עליכם, מנהל מחוז דרום של משרד החקלאות? הצחקתם אותי. משרד הבריאות? נו באמת. הם עסוקים בלרדוף את היקבים הביתיים.

ואנחנו? ובנינו? ובנותינו ? ובני בנינו ובנותינו?

יש לנו מים טבעיים. יש חקלאים בארץ שמשקים במי גשמים ומי שפירים – מי שתיה טובים. עדיין יש כאלו, מכיוון שאי אפשר לסמוך על רשות המים שמתעלמת מהסכנות האמתיות ועסוקה בהפרטת ומכירת המים פעמיים – כדאי לכם לשאול מעכשיו מאיפה מגיעים הפירות והירקות שלכם. תוודאו שהם מגודלים במים אמתיים. לא  מושבים ולא שפד"ן. ויום אחד, אולי נבחר לנו שרים וחברי כנסת ראויים שידאגו לבריאותנו ולא יחשבו שהכל כסף ואלו ידאגו לסנן את המים בכל הארץ כמו שצריך. וללכוד את המים הטובים והזולים שמגיעים מהשמים ואין בהם מחלות, תרופות, הורמונים וסרטן.

לבריאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.