צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

רכבת מול מטוס בדרך לאילת.

כבר ב-2009 הבטיח נתניהו רכבת לאילת. הוא חזר על הבטחתו ב-2012. הוא בטח הבטיח עוד כמה פעמים מאז, שכן היה ידוע שמתישהו יסגרו את שדה דוב וצריך פתרון מצד אחד לאילתים לברוח מאילת ומצד שני לשאר לברוח לאילת. או לסיני. תכננו את הקו ועשו כל מיני דברים, ואז יום אחד, כמתוכנן, נסגר שדה דוב. וזה היה כל כך מפתיע שמשהו נסגר, עד שמתכנני הרכבת ובוניה, שמוכנים תמיד עם פתרונות חלופיים ותוכניות גיבוי, נתפסו לא מוכנים. אז אין רכבת לאילת. וכולם בוכים על שזה שאי אפשר לטוס מאילת לתל אביב וחזרה. כי קודם סגרו את השדה הנחמד של אילת ובנו שדה בינלאומי מנומנם 30 ק”מ צפונה בהשקעה של מיליארדים, ואחר כך סגרו את השדה הנחמד של דב והעבירו את הטיסות לבן גוריון.

ןזה כמובן לא קרה מהסיבות הנכונות. את שני השדות הקטנים סגרו בגלל לחצי נדל”ן. כסף. וזו הסיבה שנתניהו הסביר לסמוטריץ’ שלא ילך לדחות את סגירת שדה דב – הוא חייב לדאוג לנדל”ניסטים. בזה נתניהו הכי טוב.

קטנים והחמוצים שכמותכם.

ושלא תבינו לא נכון – אני בעד סגירת שני השדות ובכלל אני חושב שלא צריך ולא כדאי לטוס בטיסות פנים משום מקום לשום מקום בארץ הזאת. מדינה קטנה וידידותית למשתמש. אם יש לו כסף וקשרים בכנסת.

ולמה אני נגד טיסות פנים? מכיוון שהסביבה והאקלים כמה שתכחישו אותם, הם דבר שמשפיע על כולנו ואנחנו צריכים לשמור עליהם. בשבילנו ועבור הדורות הבאים.

ומטוס שלוקח בין 70-180 אנשים לסיבוב בין אילת לתל אביב (משהו כמו 250 קמ אוויריים) שותה כמות דלק בלתי נתפסת. טונות של דלק. הלוך וחזור, המטוס  הטורבו-פרופ יצרוך 2500 ליטר דס”ל, דלק מהמזהמים שיש. תכפילו את זה ב-20 טיסות יומיות וקיבלתם כמה זה מזיק לנו הקשר האווירי המיותר בין תל אביב ואילת.

ובואינג או אירבאס? 3000 ליטר.

ורכבת?

רכבת כמו שתבנה, תיסע על חשמל. כמה רכבות ביום, כל רכבת יכולה להסיע 500 אנשים בנוחות ובמהירות. יותר ממה שמטוסים ואוטובוסים מסיעים היום. פחות תאונות, הרבה פחות זיהום

ניפלא אה?

רק שאין רכבת.

למרות שמסילת הברזל מגיעה עד למפעלי הצין ומתגברת על כל ההפרש עד הערבה

כי צריך בעצם מסילה חדשה לרכבת נוסעים וצריך להכפיל את המסילה בין דימונה לאילת. וצריך מנהרות חדשות.

הבעיה הגדולה עם נערי האוצר שהם חושבים שהכל כסף. וגם הפוליטיקאים ועסוקים במשתלם ולא משתלם. רק לאקלים ולזיהום הם לא מתייחסים.

ולאנשים.

הרכבת היתה כבר צריכה להיות פה. הרבה לפני השדה הבינלאומי מצפון לאילת. כי יש טעם לשדה של טיסות בינלאומיות (אם לא מתעקשים על זה שיש שדה כזה בעקבה וכל מה שהיה צריך זה טרמינל לטיסות נפרדות לישראל ומעבר בטוח בין שתי הערים).

וכמה שמאוחר, הגיע הזמן לבנות רכבת.

ומה צריך לעשות? לתכנן ולחשוב ולחשב את הקץ. זה עוזר לנסבלות החיים.

ובינתיים עד שתהיה רכבת לאילת, כביש 6 יגיע עוד מעט לעיר הב”הדים, רוב התנועה המוטורית תיסע דרך כביש 40 לאילת. היא כבר נוסעת. אבל כביש 40 מדרום לעיר הבה”דים לא בנוי לתנועה הזו. כמות התאונות העולה היא רק ההתחלה. צריך לטפל בכביש 40 דרומה מעיר הבה”דים ועד צומת קטורה במהירות עד שהרכבת המהירה תקטין את לחץ.

ואם חזרנו לרכבת, מה עם קו רכבת מבאר שבע לעיר הבה”דים ולצומת טללים ומשם דרך לירוחם ודימונה? קו שייתן אפשרות לתושבי רמת הנגב ותיירים לנסוע על מעגל חכם שקל לעשות ויחסוך מכוניות ואוטובוסים על הכבישים?

סוף מעשה במחשבה תחילה. הבעיה היחידה שבין מחשבה למעשה רובצים פוליטיקאים שלא חושבים ולא עושים. רק מדברים ומבטיחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.