צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

קלאסיקה הודית צפון 1

18 ימים לארמונות רג'אסטן וערי עמק הגאנגס  


 

תכנית הטיול

יום 1    טיסה תל אביב- עמאן – מומבי

טיסות ערב, דרך עמאן, למומבי, הגעה למחרת בשעות הבוקר המוקדמות.

 

יום 2 מומבי  – ג'ודפור

לאחר  הנחיתה העברה לשדה התעופה הפנימי וטיסה לג'ודפור. הגעה ב-1300 בצהרים, העברה למלון, מנוחה וטיול אחר צהריים למצודה של ג'ודפור. לינה בג'ודפור במלון שווה להפליא. לאסי מצוין ליד כיכר השעון. תבלינים בשוק התבלינים.

 

יום 3 ג'ודפור – פושקאר

בוקר ברחוב העתיקות של ג'ודפור ואחר כך נסיעה לפושקאר (5 שעות) , האגם הקדוש לברהמה המהווה מוקד לצליינות מכל רחבי רג'אסטן.

האגדה מספרת שבעקבות בצורת התפללו האנשים לברהמה. מששמע האל תפילותיהם, הטיל לאדמה פרח לוטוס שהפך לאגם. סביב האגם קמה העיירה המקודשת. תבקרו בשוק הצבעוני ובמקדש בראהמה (היחיד בהודו). לינה בפושקאר.

 

יום 4 רנקפור

סיור בוקר בפושקאר.. נסיעה דרומה למצודה השחורה של קומבלנגר ומקדש רנקפור, של בני הדת הג'איינית. המקדש העצום, שבו 1,444 עמודים וכל אחד מהם מעוצב בדוגמא שונה, הוא מן ההישגים הגדולים ביותר של האמנות הארכיטקטורה ההודית. לינה ברנקפור.

 

יום 5 אודייפור

נסיעה לביקור במקדשים הצנועים של נאגדה ואקלינגג'י  והגעה לאודייפור נקראת ה"עיר הלבנה" בשל בתיה הצבועים בלבן. העיר, שמוקפת מכל עבר בהרים ואגמים נאים, היא מן הנעימות והיפות ברג'אסטן. לאחר התארגנות יום טיול בעיר: ארמון המהראג'ה, במקדש ג'גדיש ובין אומנים ובעלי מלאכה, שווקי העיר. אחה"צ שייט באגם פיצ'ולה. לינה באודייפור.

 

יום   6 צ'יטורגאר ובונדי

המגדל של צ'טורגאר והעיר הנחמדה של בונדי שמעט תיירים מגיעים אליה, שקיפלינג כתב עליה שיש לה את המצודה המרשימה ביותר בהודו ויש בה הארמון ועם ציורי קיר נהדרים של מניאטורות  יפות מאוד ובורות מים תת קקעיים (באודי) שיורדים בקומות לתוך האדמה. לינה בבונדי במלון עם אופי.

 

יום 8,7   ג'איפור

נסיעת בוקר לג'איפור דרך הממלכה הזנוחה של טונק. העיר ג'איפור, בירת רג'אסטן המכונה "העיר הורודה" – היא כרך אורבאני פעלתני וצבעוני. רחובות העיר מלאים פרות וגמלים, ריקשות ואוטובוסים, נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבאן. ארמון המהראג'ה וג'נטר מנטאר – גן אסטרונומי יפה. פוג'ת ערב   באחד ממקדשי בעיר. למחרת בבוקר ביקור בארמון אמבר, המשלב מוטיבים ארכיטקטוניים הודים ומוסלמיים (ארכיטקטורה אינדו סרקנית) . כאן התגוררו המהראג'ות של ג'איפור לפני שהעתיקו את מקום מושבם לעיר החדשה. המשך לסיור בגבעה מקודשת המשמשת אתר לצליינות מכל רחבי רג'אסטן. באחד הערבים מומלץ לצאת לסרט הודי בבית קולנוע מפואר. בשני הלילות לינה  בג'איפור.

 

יום 9 ג'איפור- בהראטפור-אגרה

נסיעה אל אגרה  – בירת הקיסרים המוגולים הגדולים. טיול בוקר על ריקשות בשמורת הציפורים של בהראטפור, המשך  לפתאחפור סיקרי ואם ייוותר זמן –שקיעה בטאג' הנחשב (במידה רבה של צדק), לאחד משבעת פלאי עולם. לינה באגרה.

יום 10   אגרה – ג'אנסי – אורצ'ה

סיור בוקר בטאג' מהאל (אם לא הספקנו בערב הקודם), המבצר האדום של אגרה.

נסיעה ברכבת (3 שעות) וברכב (חצי שעה) אל אורצ'ה, עיירה על שפת נהר בטאווה שנודעה בשל ארמונותיה ומבני הקבורה המיוחדים לה. טיול  בין מגדלי הזיכרון של המהראג'ות, המשתקפים במי

הנהר וציורי הקיר המתארים את גלגוליו של האל הגדול וישנו. לינה באורצ'ה.

 

יום 11 אורצ'ה – קהג'ורהו

טיול בוקר  באורצ'ה. ואחר כך  בנסיעה ( כ-4 שעות) אל קהג'ורהו – כפר קטן שנודע בשל מקדשיו המעוטרים בפיסול ארוטי שווה. עם ההגעה ביקור בכפר ובקבוצת המקדשים המזרחית – המקודשת לבני דת הג'אין. לינה בקהג'ורהו.

 

יום 12 קהג'ורהו – ורנאסי

סיור בוקר בקבוצת המקדשים המערבית של קג'ורהו. המקדשים שהוכרזו כ"אתר מורשת עולמית" על ידי אונסק"ו מביאים לידי ביטוי את מיטב האומנות והארכיטקטורה שנוצרו בצפון הודו. בצהריים נסיעה לשדה התעופה וטיסה לורנאסי. העיר שיושבת על גדת הגאנגס מהווה מוקד לפעילות דתית אינטנסיבית ולצליינות רבת היקף. לאחר התארגנות תצאו לסיור רגלי על גדת הנהר, באזור שריפות המתים, במקדשים ובבזארים ההומים של העיר. לינה בורנאסי על גדת הגאנגס במלון צנוע.

יום 13   וראנאסי

שייט  שחרית דרך הזריחה על הגאנגס. בטקסי רחצת הבוקר של המאמינים הבאים לסגוד לנהר,  להיטהר במימיו ולזכות בברכתו. בתום השייט המשך ליום של סיורים בעיר:  טיול בסמטאות ובשווקים ובגדת הנהר, המקום שבו חיים ומוות, אדם ואלוהות, עיר ונהר. לינה בורנאסי.

 

יום 14     וראנאסי – דלהי

בבוקר נסיעה לסרנאת, מקום בו נתן הבודהא את דרשתו הראשונה. בתום הביקור המשך בטיסה לדלהי. עם הנחיתה נסיעה העירה וטיול (ככל שיאפשר הזמן) במרכז העיר החדשה. לינה בדלהי.

 

ימים 15-16    הרידוואר ורישיקש

נסיעה ברכבת הבוקר המהירה להרידוואר ורישיקש (5 שעות) – שני אתרי עליה-לרגל על גדת הגאנגס. כאן נמצאים כמה ממרכזי היוגה הגדולים, לכאן מגיעים יוגים ופקירים מכל רחבי הודו כדי להתבודד, להגות, להסתגף ולמות. לכאן באו ה"ביטלס" בחיפושיהם הרוחניים.   אחה"צ על גדת הנהר ברישיקש, הממוקמת במקום שבו הגאנגס פורץ מן ההימלאיה אל המישור. עיירה קדושה, אשראמים ובזאר מקומי. לפנות ערב פוג'ת ערבית – בטקס אש ושירה הנערך על שפת הגאנגס. למחרת נסיעה להרידוואר: לשוק הנפלא שמוביל אל הגדה גדוש בצליינים היורדים לרחוץ בנהר. פוג'ת ערב על שפת הנהר בהרידוואר. בשני הלילות לינה  ברישיקש.

 

יום 17   הרידוואר – דלהי

נסיעה ברכבת הבוקר המהירה לדלהי. דלהי מציעה מזיגה מיוחדת במינה בין עיר מוסלמית ישנה, צפופה ודחוסה לבין כרך מודרני, עשיר ומטופח. עם ההגעה תצאו לסיור בבירת הודו: תבקרו במסגד הגדול בלבה של העיר הישנה ובשוק התבלינים הסמוך לו. מקדש סיקי גדול בלב העיר. וארוחת ערב במסעדה. לינה בדלהי.

 

יום 18       טיסת בוקר מוקדמת דלהי – עמאן – תל אביב

לפנות בוקר העברה לשדה התעופה וטיסות, דרך עמאן, לתל אביב. הגעה צפויה לתל אביב בשעות הבוקר המאוחרות.

 

מחיר הטיול כולל:  טיסות בינלאומיות ופנימיות (כולל מסי נמל והיטלי דלק)

כלכלה: ארוחות בוקר

תחבורה: מיניבוס ממוזג בהעברות ובסיורים כמפורט בתכנית.

רכבות מהירות בקרונות ממוזגים כמפורט בתכנית.

שייט באגם פיצ'ולה באודייפור ובנהר הגאנגס בורנאסי.

דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.

הדרכה: צור  שיזף ומדריכים מקומיים דוברי בהתאם לצורך

לינה

המחיר אינו כולל

אשרות כניסה: נדרשת אשרת כניסה להודו. ניתן להוציא את האשרה, במחיר המפורט לעיל, באמצעות

משרד נסיעות. יש להצטייד בדרכון, 2 תמונות ולמלא טופס בקשה.

תשר: עליכם לתת תשר, כראות עינכם, לנותני השירותים השונים.

ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה!

צור שיזף אינו חברה ואינו אחראי לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול (ראה בנוסף הערות מיוחדות להלן).

 

הערות מיוחדות

דרכון: ישלהצטייד בדרכון שתוקפו לפחות ל 6- חודשים קדימה מיום הכניסה המיועד להודו

ביטוח רפואי: חלק מפוליסות ביטוח הנוסעים כוללות, בנוסף לכיסוי הרגיל, גם כיסוי של דמי הביטול, במקרה שהמטייל נאלץ לבטל את יציאתו לטיול עוד בטרם היציאה. זאת במידה והביטול נגרם בשל סיבות רפואיות, הקשורות במבוטח עצמו או בקרוב מדרגה ראשונה. במקרים אלו המטייל יהיה זכאי לקבל מחברת הביטוח החזר עבור דמי הביטול שנדרש לשלם לחברת הנסיעות. לאור זאת, אנחנו ממליצים למטיילים להזמין ביטוח רפואי במועד מוקדם ככל האפשר. יחד עם זאת המטיילים נדרשים לבחון את פוליסות הביטוח בקפידה ומיוחד את התנאים והסייגים הכרוכים בכיסוי דמי הביטול כמפורט לעיל. זאת ועוד: יודגש שאין באמור לעיל משום המלצה על פוליסת ביטוח נוסעים או חברת ביטוח כלשהי.

 

כולל:

טיסות בינלאומיות

טיסות פנים

מלונות, תחבורה, ארוחות בוקר, כניסה לאתרים והדרכה

 

לא כולל: ארוחות נוספות (מדובר בעיקר בארוחות ערב שכן נדמה לי שלא נצטרך יותר משתי ארוחות ביום)
ויזה להודו (213 ש"ח, צריך דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות דף לויזה ואם יש דרכון חדש, להצמיד אליו את הישן, את הויזה נעשה גם דרך איסתא דיזינגוף)

ויזה שמקבלים תוך שבעה ימי עבודה היא ויזת תייר לחצי שנה שיש בה שתי כניסות.

תוכלו לחזור יותר מאוחר לטיול בדרום הודו אם ימצא חן.

 

טיפים כראות עיניכם לנותני השירותים השונים

ביטוח רפואי ומטען, הוצאות פרטיות מכל סוג – תקשורת, שתייה, מתנות וכד'
אם הדברים ישרים בעיניכם, נשתדל לסגור את הדברים בשבוע הבא.

 

אפשר להשתמש בהודו בכרטיסי אשראי ובכספומטים, אין בעיה להמיר בכל מקום דולרים ויורו.

יש מים מבוקבקים ושתייה קלה מכל סוג. האוכל טרי וטעים – אם כי שונה ממה שמוכר לכם

כדאי לעיין במדריך הודו. זה ייתן מושג רחב על המקום ועל האתרים השונים


 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.