צור שיזף

אינדקס מדריכי טיולים

מאמרי טיולים

מנחל משמר לנמל ערוגות

מסלול עם הרבה אפשרויות. הוא טוב למשפחות וטוב למטיבי לכת, ואפשר להתחיל אותו מהערוגות, או מהמשמר, וללכת אותו בארבע שעות, ובשמונה תשע, או אפילו ביומים.


תקופה: סתיו מאוחר , חורף אביב.

הכי טוב – בחורף טוב.

הכניסה לחניון נחל משמר עבירה לכל רכב (גם אחרי שטפונות ינואר 2010) והיא כ-10 קמ' דרומה מעין גדי. משולטת היטב. החניון התחתון שמרוחק כקילומטר מכביש ים המלח. העליון נחמס על ידי חברת קידוחי נפט והדרך לא עבירה למי שאינו ג'יפ. לא נורא.

אפשר ללון בלילה ודי נוח. אוהל, שקי שינה מזרונים וגזיה וכדאי להביא עצים מהבית – יש מוקדים למדורות.

אם יש שתי מכוניות – אםפשר להשאיר אחת במגרש החניה של נחל ערוגות.

מסלול קצר:

אם יש אחת ומשפחה ויש מים בגבים של המשמר (כמו עכשיו) אפשר לערוך טיול נחמד מעוד בו עולים כשעה ומשהו לאורך השביל האדום עד לעין משמר (ואפשר עד למפל הסוגר את הנחל) וחוזרים דרך הגבים והשביל הכחול בחזרה לרכב. 4 שעות מאוד נעימות ורטובות. נעליים למים ואפשר בגד ים. השנה בטח הגבים יחזיקו לפחות עד פסח.

מסלול יום:

ממשיכים עם האדום שמטפס לרמת המדבר עד לראש מעלה משמר וממשיכים איתו צפונה עד למקום בו הוא חוצה את נחל חולד ואחר כך חוצה את נחל חבר בקניון מפואר.

משם עולה השביל והולך במעין דרך ג'יפים על רמת המדבר (סימון אדום כל הזמן) ומגיע לראש מעלה איסיים. מעלה שגם לרדת אותו ארוך ומפוקק ברכיים. ולמטה הערוגות – הנחל השווה של מדבר יהודה. 9 שעות למי שיודע ללכת עם לא יותר מידי הפסקות.

יומיים!

והמהדרין – יקחו תיק עם שק שינה מזרון וקצת אוכל, ימלאו מים לפני העליה 0למרות שנכון להשנה יש אפילו גבים למעלה ברמת המדבר וודאי שבחבר) ויכלו עד לנחל חבר ויישנו שם או בסיביבתו ולמחרת יקומו ליום חדש, ירדו לערגות ויפנו ממעלה האיסיים מערבה עד לבריכות העליונות ויבלו את כל היום בערוגות.

לפחות שלוש אפשרויות ולכל אחת יתרונות גדולים.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרי טיולים

אינדקס מדריכי טיולים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

יעוץ לבניית טיול והדרכה אישית

קבוצות סגורות, הרצאות, יעוץ לטיולים והכנת תיקי מסע

ייעוץ לארצות ומסלולים.

למקומות שאני מכיר הייטב.

לא ייעוץ פרטני לבתי מלון אלא תיכנון מסלול והכרת הארץ אליה נוסע המתייעץ.

סיני ומצרים, ירדן, הודו, טורקיה ועוד.

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.