צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

הרעלת גז- מכת חשמל

 
מעט פעמים בחיי כתבתי נגד עיתונאים אחרים, במיוחד נגד עיתונאים שאני מחבב ומעריך, גם כי השילוב של "הארץ" ו"דה מרקר" הוא בדרך כלל עיתונות טובה. כתבתי בשני העיתונים. אבל שני העיתונים האלו אחראים על שיתוף פעולה מסוכן עם תכניות הממשלה. תכניות שהביאו לנזק ומביאות את המשק ואת המדינה אל סיפו של אסון.
"הארץ" ו"דה מרקר" נלחמים במשך שנים בחברת החשמל. לשנאת חברת החשמל יש יסודות מיתולוגיים. עובדיה, כ-13,000 בשיא כוחה של החברה, מקבלים חשמל חינם. עד לפני כמה שנים זה היה חטא ענק. וכמובן וועד העובדים החזק שלהם וזה שניהלו מערכת סגורה שבה גבו כסף ונתנו שירות בלי להזדקק לממשלה. עד שהממשלה החליטה להרוס אותם והודיעה להם שלא ייבנו יותר תחנות חדשות ואת החדשות, היעילות, שעובדות על גז, ייבנו גופים פרטיים. תשובה, האחים עופר, התק"ם. וחברת החשמל תסתפק ברשת הולכה וגיבוי למקרה תקלה.
יפה לא? נשמע הגון? בערך כמו המיליארדים של מתווה הגז.
חברת החשמל הישראלית, על כל תחלואיה, היא אחת החברות הטובות והיעילות בעולם. מתי לאחרונה היתה לכם הפסקת חשמל? וכשהיתה כזו, אתם מכירים עוד חברה בעולם שהוציאה 2500 עובדים בליל סערה כדי לתקן כל נזק?
חברה פרטית? הצחקתם אותי. לא משתלם. לא תוציא
תשאלו את עמירם ברקת, עיתונאי כלכלי מ"גלובס" שלא נחשד בסוציאליזם ואחוות עמים על חלום הבלהות של הפרטת החשמל. לדבריו מיקו צרפתי, יו"ר וועד העובדים של החברה, הוא המגן העיקרי על איכות החשמל והשירות שמקבלים תושבי מדינת ישראל. הוא, האיש המותקף והמושמץ הוא המגן שלכם. א ביבי, לא שטייניץ, לא תשובה או עופר או כל מי שהוא אינטרסנט. מיקו מגן על חברת החשמל הישראלית. עלינו.
אלא שחלום הבלהות מתגשם מול עיננו. העלאת המחיר עכשיו היא רק ההתחלה. לתקשורת שלא זיהתה נכון את האויב, יש חלק לא קטן בתהליך. זה נחמד לתקוף את אוסם – אבל ביבי ושטייניץ הם האחראים והאשמים. אין אחרים.
התהליך החל כבר לפני 10 שנים. במחשכים. בהסתה, בשיתוף פעולה של רוב התקשורת עם הטייקונים והפוליטיקאים.
התייעלות?
עם אותו מספר עובדים, סיפקה החברה חצי מכמות החשמל לפני 20 שנה. לא נקלטו עובדים חדשים, רק פוטרו. זו התייעלות. ניתן בהחלט לפטר חצי מחברי הכנסת. לא נרגיש בהבדל. רק בשיפור.
ועל מנת שתבינו – מערך החשמל הארצי הוקם בכספנו. מה ששילמנו על החשמל מימן את המערכת  מאז שרוטנברג הקים את חברת החשמל. תחנות הכוח שהקמנו בכספנו, מגבות את התחנות הפרטיות של הטייקונים. רשת החשמל שנבנתה בכספנו מעבירה חשמל מטייקונים אלינו. אנחנו נותנים להם שירות. ובעיקר טייקון אחד, גם מספר אותנו וגם תוקע לנו מחיר  לעין.
חברת החשמל שלנו היתה רשת הביטחון של כולנו. ועכשיו היא מדממת. ושוב מפנים אליה את האש למרות שמי שהוא רודף בצע זה תשובה ושותפיו ומי שעשה אתו יד אחת זה שטייניץ וביבי ושותפיהם.
הפרטיים פיתו במחיר נמוך שהם יכולים להציע כי הגז שהם קונים הוא זול יותר, צרכנים גדולים ושמנים לתחנות הפרטיות שאיתם נחתמו חוזי גז זולים, וחברת החשמל נשארה עם אספקת חשמל לכל אותם אזרחים קשי יום. הרבה יותר קל לספק חשמל לבית חולים, בסיס של הצבא או מפעל גדול. מקום אחד- צ'ק אחד במקום לגבות ממיליון אזרחים. ולחטוף, כי אתה האיש הרע שתקוע עם מתווה גז שבא לדפוק אותך ולהעשיר את הטייקונים.
ואיזו הפתעה – לתשובה, איש הגז והמים, יש גם תחנות כוח (אשקלון- מספקת חשמל בסדר גודל של 3 ערים בינוניות). ותחנות הכוח של עופר (מישור רותם) והתק"ם (דליה אנרגיות) מקבלות ממנו גז מוזל.
ורק למי לא נשאר?
לחברת החשמל שהתקשורת והפוליטיקאים מכוונים אליה את חיצי השנאה שלנו.
המקרה של חברת החשמל הוא לא יאמן – קיבלנו חשמל מצוין במחיר זול, אז למה שיהיה אכפת לנו כמה מרוויחים עובדי חברת החשמל? מי שגורם לחשמל להתייקר הם ביבי ושטייניץ עם מתווה הגז המושחת, לא חברת החשמל שהתייעלה ומתייעלת כל הזמן.
וכשמנכ"ל חברת החשמל וניסנקורן מצליחים להכניס תנאי שמחיר הגז ירד במשא ומתן עם הממשלה על הרפורמה בחברת החשמל, עניין שיוריד את מחיר החשמל לאזרחים ויחסוך למדינה הרבה כסף,  "דה-מרקר" מתגולל על המניעים הסמויים של חברת החשמל. גאון.
מילא שאנחנו שונאים באופן מסורתי את חברת החשמל הטובה והיעילה שהפוליטיקאים המושחתים שונאים, ועוזרים להם בכל דרך להפיל אותה על הברכיים כדי שנקבל חשמל יותר יקר ופחות טוב, אבל איזה אינטרס היה לנו עם המים?
איך נתנו להפריט את תה"ל ב-1995 ולהקים את כל מערך ההתפלה המיותר (שוב, חפשו את השם תשובה בענייני התפלה).
מבט שני של הערוץ הראשון (אללה ירחמו) ו  טמקא  היו שני גופי התקשורת היחידים שניסו לבחון את הבעיה. לא "הארץ" ולא "דה מרקר" וודאי שלא ערוצי הטלוויזיה האחרים לא הרימו את הכפפה ולא ניסו לבדוק איך מפחידים ועובדים עלינו בנושא   המים .
מי ים שמותפלים בעזרת תחנות כוח פרטיות שניזונות בגז. תשובה. עופר. גז, חשמל מים. השילוש הקדוש. מש"ל. התשובה.
מתווה הגז המורעל לא נולד מעצמו. הוא נולד בתהליך משולב שבו פורקו שומרי הסף של המים – תה"ל ונציבות המים, שבו סורסה רשות החשמל וחברת החשמל הפכה לשק חבטות שלולא מיקו צרפתי יו"ר וועד העובדים שלה – מציבנו, כאזרח המדינה, היה רע הרבה קודם.
ההתייקרויות עכשיו הן הרעל שאנחנו אוכלים מהפירוק ומכירת נכסינו. אל תאמינו לכחלון. הוא מנוע מתוקף ניגוד עניינים מלעצור את מתווה הגז הרעיל ושר התשתיות שטייניץ ימצא כל דרך לסכל שימוש במים טבעיים שבאים מהשמים ונכנסים לאדמה בחינם. זה לא משתלם לשוגר דדיס שהוא דואג להם. הוא וביבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.