צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

הטיפש שבחוקרים

צילום: משה שי

נחקרתי על ידי כל כך הרבה משטרות וארגוני ביטחון מסביב לעולם, עד שלפעמים נדמה לי שאני החשוד המיידי.

ניתן לומר שאני כמעט אוהב חקירות, הן מאששות את מה שאני חושב על חוקרים. ובעיקר זה מלמד אותי משהו על המדינות בהן אני מבקר.

חוקרי שב”כ בכל מקום כל כך דומים, בעיקר בכך שאין להם  דמיון והם חוקרים אותו דבר. מצרים, ישראלים, לבנונים ופקיסטאנים, טורקים ואמריקנים שואלים את אותן שאלות ומנסים לחשוף את המזיק האולטימטבי.

עיתונאים כידוע הם מזיק רב עוצמה. בעיקר במדינות עלובות שצריכות להסתיר את עליבותן.

חקרו אותי הלבנונים בגלל שהם רצו לדעת איך זה שנולדתי בירושלים. הישראלים חקרו אותי כי רצו לדעת מה פתאום נסעתי ללבנון, הפקיסטאנים רצו לדעת מה יש לי לחפש באפגניסטאן, המצרים לא האמינו לי שאני רוצה לראות פלמינגו וחשדו בישאני מרגל ישראלי ושהייתי שותף בטבח של חיילים מצרים ב-1967. אם כי אפילו שם הבין החוקר הרע שגיל שמונה הוא לא גיל של גיוס חובה בישראל. זה לא עצר את החקירה שנמשכה  יומיים, היה חוקר טוב וחוקר רע ובסוף החוקר הטוב נשבר וסיפר לי על הצרות שלו בבית. השתדלתי לנחם אותו וייתכן שבגלל זה שוחררתי בסוף.

יש לי הערכה עמוקה לחוקרים ששואלים שוב ושוב את אותן שאלות, מגששים באפילה רק כי מישהו חשוד בעיניהם. ואין  ספק שיהודים או ישראלים עם דיעות מסוכנות על שיוויון וחירות הפכו לחשודים מידיים.בעיקר ידוע שהיהודים האמריקנים עם קרובי משפחה בארץ הם סיכון. פצצה מתקתקת.

בשבועות האחרונים נחקרו כמה כאלו בכניסה לישראל. בכללם העיתונאי היהודי האמריקני פיטר ביינרט. אופס טעות, אמרו בשב”כ אחרי שעוכב למשך שעה, נחקר על עמדותיו הפוליטיות ביחס לפוליטיקה הישראלית והבטיח שלא הגיע להפגין אלא לביקור משפחה.

כמו עם  אחותה השחיתות, גם הטיפשות, כמו מי הנגר של שטיפת המדרגות, נוזלת מלמעלה למטה. מה חשב לעצמו חוקר השב”כ? הוא לא חשב.

הוא בעצם לא יותר חכם מהחוקר של המודיעין הלבנוני (סניף נמל התעופה של בירות) ששאל אותי מה זה שיזף. אמרתי לו שסבתא שלי מונגולית והצבעתי על עצמות הלחיים שלי. זה כמעטו נכון, אני משוכנע שאחת מהסבתות שלי נהבגה לאנוס מונגולים ומשם עצמות הלחיים הגבוהות שלי.  ואז הוא שאל איך נולדתי בירושלים – אמרתי לו שב-1959 ירושלים היתה מחולקת בין ישראל וירדן ואבא שלי לימד באוניברסיטה. אני לא משקר לחוקרים. אני רק לא אומר הכל.

באיזה צד נולדת? שאל החוקר,אתה זוכר באיזה צד נולדת? שאלתי את החוקר. ויאמר לזכותו שהוא צחק ושיחרר אותי להסתובב עם החיזבאללה במשך כמה ימים על הגבול הישראלי  מהצד הלא נכון.

אופס טעינו – שאגו כותרות העיתונים הלבנונים כשחזרתי – מרגל ישראלי בזהות בדויה חדר ללבנון ארץ החופש!

אז, ב-2003, למדתי שהחיזבאללה לא כאלו חכמים ולא כאלו טובים.

ב-2018, ניתן לומר שהתקדמנו ואנחנו מטומטמים כמעט כמו הלבנונים. ייתכן שיותר.

לחקור תייר יהודי מארצות הברית  על דעותיו הפוליטיות? סקוריטטה? אני מבין שהחוקר מטומטם. אבל הוא מטומטם כי יש מעליו מטומטם ומעליו עוד מטומטם ולמעלה למעלה, יושב מטומטם על שמטפטף טפשות, זדון ואטימות כלפי מטה.

מנסים להפחיד?

כמה נורא, העולם ידע מה קורה בחברון ובשכם.

אחרי שחיסלנו את שוברים שתיקה ודומיהם, נשתיק את עיתונות החוץ.

אפשר להעיף עין בשר לבטחון פנים, בחברי הכנסת של מפלגת השלטון ובשריה ולהבין איפה נולד המוח הגדול שהנחה לרדוף ולחקור.

ואולי, כפי שזה ניראה, יש מישהו בשב”כ, ואולי במשרד ראש הממשלה, שיושב כרגע על מגילת העצמאות הישראלית ומנסח את ההיפך למה שנכתב בימים הרחוקים בהם ישבה חבורה חכמה וחשבה איך לבנות חברת מופת ומדינה שווה.

תארו לכם שהיו מצליחים. איזה אסון היה קורה כאן. הם כמעט הצליחו. תפסנו אותם בזמן. בשביל זה יש חוקר שב”כ ערמומי וזהיר בכל שער משעריה של מדינת ישראל.

איזה חכמים היינו פעם. כמה טיפשים ועלובים נהיינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.