צור שיזף

אינדקס מדריכי טיולים

מאמרי טיולים

אנדרה פרדש

אנדרה פרדש היא מדינה שעננת חלוקה מאיימת עליה. יש בה לא מעט דברים מעניינים וביניהם הבירה הידראבד ועיר מכרות היהלומים שהיתה המקור לעושר רב עוצמה – גולוקונדה.

היידראבאד Hyderbad

זו אחת הערים הגדולות של הודו (החמישית בגודלה) שנבנתה במאה ה-16 על ידי מוחמד קולי שעבר לכאן מגולוקונדה (עיר היהלומים והמתכות).

מצודת גלוקונדה (המבצר הגדול של דרום הודו) בהחלט שווה ביקור, ויש בה גם מוזיאון מענין ויפה להלל. העיר מוסלמית באופיה ויש בה מסגדים שווים

העיר חשובה ומחוברת הייטב לשאר חלקי הודו ברכבת וטיסות.

טירומאלה (Thirumala)/ טירופטי (Tirupati)

מקום רב עוצמה הוא טירומלה – עיר המקדשים שנמצאת במרחק של 11 קילומרים מטירופטי ולרוב נקראת טירופטי על ידי ההודים ועולי הרגל. זה כניראה המקום עם הכי הרבה עולי רגל בעולם ובהודו (שהיא ארץ עולי ועליות הרגל) הוא המקום שאליו עולים יותר מכולם.

כי כאן, על פי האמונה והמסורת, אם ראיתי את פני האלים (דרשן) נכסיך ישביחו ואתה תהיה לעשיר. והתיקווה הזו מזרימה הרבה אנשים הרבה כסף ותעשייה שייצרה עיר על פסגת רכס שגובהו 940 מטרים מעל מפרץ בנגל. על הרכס במרחק של עד כמה קילומטרים מהמקדש החשוב של ואנקאטשוורה (שמו המקומי של ווישנו). מראה האל השחור לקשמי אשתו ואחרים הוא סיבה מספיק טובה לעמוד בתור של הרבה אלפי אנשים במשך שעות. התור נדחק לאיטו עד שהוא נכנס לתוך המקדש, ממשיך להידחק ובפנים, בסנקטום, במתחם המקודש, דוחפים את הנכנסים שמתחננים לעוד שניה עם מראה האל. לא עוזר. הזרם ממשיך הלאה. מרשים.

ההר ניקרא הוותיקן של הודו. מה שמראה שהכי קדוש בהודו (כניראה) זה מי שנותן כסף.

אפשר להגיע די בקלות מצ'נאי (מדרס) ברכבת ויש גם טובות ומהירות וממוזגות – שעתיים וחצי. יש גם טיסות ישירות מהיידרבאד לטירופטי.

מתחנת הרכבת יש שטלים של אוטובוסים במעלה ההר עד לרחבה מרכזית שמשם אפשר ללכת ולחפש מלונות. ריקשה תעזור. מסביב למלונות הרבה מסעדות פשוטות צמחוניות ולא רעות וליד תחנת האוטובוסים שוק קדושה.

כדאי ללכת בבוקר למשרד שמטפל בתיירים לא רחוק מהכניסה למקדש המרכזי, לשלם מעט ולהיכנס לתור התיירים והעשירים – כמה עשרות רופי יחסכו הרבה דוחק ושעות המתנה – גם כאן עדיין תהיה המתנה לא קצרה – אבל חיסכון של כמה שעות שווה בהחלט. כדאי לפיכך להגיע בערב, לישון במקום, לקום בבוקר, להסדיר את הכניסה, לראות את האלים(מה שאולי מבטיח את העתיד הכלכלי) ולרדת באותו יום אל הרכבת או אל טיסת ההמשך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרי טיולים

אינדקס מדריכי טיולים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

יעוץ לבניית טיול והדרכה אישית

קבוצות סגורות, הרצאות, יעוץ לטיולים והכנת תיקי מסע

ייעוץ לארצות ומסלולים.

למקומות שאני מכיר הייטב.

לא ייעוץ פרטני לבתי מלון אלא תיכנון מסלול והכרת הארץ אליה נוסע המתייעץ.

סיני ומצרים, ירדן, הודו, טורקיה ועוד.

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.