צור שיזף


אוגוסט 2014
מסע ראשוני וייחודי מארצם של הטג'יקים אל זו של הקירגיזים, אנשי ההרים הגבוהים של מרכז אסיה. פאמיר וטיאן שאן –  פסגות מכוסות שלג וקרחונים, קניונים עמוקים חרוצים בין הרים, אשדות ומפלים זורמים בהם בעוצמה, ויוצאים אל עמקים רחבים ירוקים ופוריים המוקפים ברכסי הרים, מקומות שלא רבים הזרים שמגיעים לשם. המסע נוסע על הגבול הצפוני של אפגניסטאן שרק הפאנג'- היובל העליון של האמו דריה מפריד בינו לבין טאג'יקיסטאן


המסע עובר בהרי הפמיר – גג העולם בשפה התורכית, ובהרי הטיאן שן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם,

ופוגש באוכלוסיות של הטג'יקים, עם ממוצא פרסי, ובקירגיזים שהם שבטים רועים נוודים ממוצא תורכו-מונגולי.

הטיול בטג'יקיסטן ובקירגיסטן מתבצע בנסיעה בג'יפים בדרכים הרריות מהגבוהות בעולם, מגיע לנופים מרהיבים ומשלב הליכות רגליות, ביקורים באתרים היסטוריים על דרך המשי,

שווקים מקומיים, כפרים ואוהלי נוודים. הלינה בערים דושנבה אוש ובישקק במלונות טובים ולאורך הדרך בבתי הארחה ובתי מקומיים שהוסבו לאירוח מטיילים.

הטיול לטג'יקיסטן וקירגיסטן הוא טיול חלוץ אל אזור ייחודי ולא תיירותי בלב מרכז אסיה, ומוביל אותו הסופר צור שיזף, מראשוני האנשים שטיילו לכל אורכה ורוחבה של מרכז אסיה, ומחבר הספר "דרך המשי".

לתוכנית הטיול באתר אקו


טאג'יקיסטאן – כתבה באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.