צור שיזף

ריצ'ארד קפוצ'ינסקי, סופר המסעות הפולני שאהב את אפריקה בה חי לא מעט שנים, מצטט  בספרו "צל השמש", את הזואולוג ברנרד גראזימק, שטס המון מעל הסרנגטי בפייפר הקטן שלו ועקב אחרי הגנו (קפוצ'ינסקי קורא להם באפלו, טועה): 

" הגנו הבודד לא הגיב בכלל לצירצורו של המטוס המנמיך והמשיך לרעות בשקט.  אבל כשגראזימק טס מעל עדר גדול, זה היה שונה. הספיק שיהיה שם אחד רגיש, מהסוג ההיסטרי, פרח חממה מפונק, שבהישמע רעש הפייפר, מייד התחיל לבטוש ברגליו כאילו יש סכנה גדולה וצריך להימלט. וכל העדר בעקבותיו יאחז בפאניקה ויתחיל לברוח באימה."

הסכנה הגדולה היא אם אתה נמצא באמצע עדר כזה כשהוא ניתקף פניקה. יש סיכוי גדול שלא משנה כמה אמיץ תהיה – הוא ידרוס אותך.

צל השמש

בסוף דצמבר 2019 החלו להגיע דיווחים מסין על מגיפה מסתורית. התמונות שהגיעו מווהאן היו של שוטרים וחיילים אוטמים בתים, אוספים גוויות, אנשים מתמוטטים ברחוב, אחרים לבושים בבגדי מגן נגד מלחמה ביולוגית. עם התמונות, בישרה התקשורת העולמית, על סגר הרמטי שהוטל על בירת ח'ביי ואחר כך על מחוזות אחרים בסין.

אמרו שההתפרצות קרתה בשל מישהו שקנה עטלף נגוע בשוק החיות ומשם הופץ הנגיף. אחרים אמרו שהנגיף דלף ממעבדה, שכן ווהאן משמשת כמרכז למחקר ביולוגי והיו ממנה דליפות בעבר.

ב-28.2.23 אמר ראש ה FBI האמריקני כי הנגיף דלף ממעבדה בווהאן וכי הסינים שיקרו לעולם. כמה מפתיע.

כתבים ערניים דיווחו על המתרחש והידיעות הראשוניות הפכו למגפת פחד שעצרה בהדרגה את העולם ושיתקה אותו.

הנגיף התקדם לאיטו, כשמקום אחרי מקום מוגף בשיטה שאומצה מסין בתיווך מסכי הטלוויזיה והאינטרנט. סגר אגרסיבי, מסיכות פנים. חומרי חיטוי, בתי־חולים מתכוננים למגיפה. בהלה ושיתוק.

ואז הגיעו התמונות מאיטליה. לומברדיה, מחוז זקן וחולני בו קרסו אנשיה בפני הנגיף ובתי החולים לא עמדו בפרץ. כשפירסום של פרופ פרגוסון מהאימפיריאל קולג' באנגליה חזה מוות של חצי מיליון בריטים תוך מספר חודשים, המגיפה הגדולה של המאה ה-21 יצאה לדרך.

הפחד הקפיא את ישראל באמצע מרץ 2020. דיבורים על בידוד ואז סגר ארוך שבא לעצור נגיף שאף אחד לא ידע עליו כלום.

הפחד מהנגיף היה כל כך גדול שהשמועות אסרו על לחיצת יד, אמרו שאסור לגעת בכפתורי מעלית, שהנגיף הקטלני מרחף במקומות סגורים ומדביק שעות אחר כך ממשטחים (היו דיונים על אופי המשטח וההדבקה).

התגובה העולמית, לא רק בישראל, והגדרת הנגיף מהרגע הראשון כמגיפה, קיבעו התנהגות שנראית כמעט אחידה ברחבי העולם – כפיית סגרים, שימוש במשטרה, חקיקת חוקי חירום וערפל ביחס לאיך התגלגל הנגיף לרחובות ולבתי העולם.

בשימוע אגרסיבי בקונגרס סירב פאוצ'י, יועץ לנשיא ועומד בראש the National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID), להשיב אם הממשל האמריקני הוא שמימן את המחקר בנגיף במעבדה בווהאן שכן המחקר- קפיצה גנטית מחיה לאדם, נאסר בארה"ב.

הסוגיה נגנזה בתקשורת וברשתות החברתיות תחת מעטה צנזורה.

ב-11.1.22 פרסם אתר אמריקני בשם Red State כתבה ארוכה שבה הוא מסכם פחות או יותר את ממצאי התחקיר הזה ומאמת אותם (בעניין המקור לנגיף והתרופות הזולות האפקטיביות לניטרולו). האתר הוא אתר רפובליקני וככזה שמנגח את המדיניות האמריקנית בטיפול בעניין ורואה בפרשה העצמה של עניין ווטרגייט. למרות שקשה לערוב לאמינות האתר והמסמכים, העדויות והמסמכים נראים אמתיים ומקוריים.

העיתונת הישראלית נזכרה לאשר את מה שניכתב כאן בקיץ 2022 ונדחה על ידה

ב-12.6.23

דליפה ממעבדה שפיתחה נשק ביולוגי. לא קופים ולא דובים. כמו הרבה חלקים מהסיפור העולמי.

בישראל הוטמנו דיוני הקורונה ל-30 שנה ואמצעי התקשורת, מהרגע הראשון, התגייסו למלחמה בנגיף ושיתפו פעולה עם הממשלה. אווירת פחד והסכמה לאומית רחבה, הפכה את הנגיף למורם מעם ולנושא העיקרי בחדשות ובפעילות הכנסת. מדינת ישראל הניחה בצד את חייה, כלכלתה ובטחונה והתרכזה במעשה אחד – כפי שהגדיר אותו ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו – "במלחמה בקורונה". משרד הבריאות קודם למעמד שלא היה לו מעולם וצוות מומחים, רופאים אנשי מחשבים, מתמטיקאים ואנשי צבא קובצו לצוות שתיכלל את ההתפרצות וניסה לחזות את העתיד. הכל הומצא מחדש ותורת הלחימה שהוכנה משכבר לטיפול במגיפות -נשארה במגירה.

אלא שהעתיד, סירב לשתף פעולה עם התחזיות למרות המודלים.

בין אם דלף ממעבדה צבאית או שוגר כניסוי פסיכולוגי, הצליח הנגיף והפחד ממנו לתקוע את כלכלות וחופש התנועה העולמי, לפגוע באירופה ובארצות הברית ולקדם מאוד את סין ומשטרים שמרניים ברחבי העולם ומנהיגים שניצלו ומנצלים אותו מזה שנה וחצי.

מחירי השינוע הימי זינקו, כל מי שעיסקו אינטרנט וקניות מרחוק הרוויח סכומי עתק, ממסדים גדולים כרשתות שיווק הראו רווחים עצומים שכן הסגורים בבתיהם קנו המון לנוכח אחרית הימים וחברות האלכוהול וספקי הסמים חייכו באושר, מקווים שהסגרים והמשבר יימשכו כמה שיותר.

ענף התיירות השתתק.

העולם שקרא לעצמו חופשי (עם דגש על ישראל, אוסטרליה וניו­־זילנד), חווה ממרץ 2020 סגרים, מסיכות, קנסות, איסור הפגנות ואפילו לרגע נפלא- איסור לרחוץ בים ולטפס על מתקני משחקים. שכן הווירוס הקטלני נמצא בכל מקום ויש לו יכולות הדבקה שמעולם לא ראינו. בלהט המגבלות, נשכחו תכונותיו של הווירוס שלא יכול להתקיים אלא בתוך רסס טיפתי, ורסס טיפתי לא יכול להתקיים באוויר הפתוח יותר מזמן קצר. מאוד קצר.

אוסטרליה, יבשת מעוטת אוכלוסין שבה 26 מיליון אנשים, נמצאת בסגר כמעט רצוף במטרה לאיין את הנגיף ובאמצע אוגוסט 2021, למרות מבצע חיסונים וסגרים מתמשכים, חוותה גל מחודש של הדבקות. וביחד אתו התחלה של התקוממות אזרחית שהמשטרה ניסתה לדכא בחצי לב.

בכל העולם, במקביל להתפרצות הנגיף והצעדים נגדו ומבצעי החיסונים היקרים, עלה קרנה של השמרנות ושל הממסדים המדינתיים ושל התאגידים הגדולים שכופים את עצמם על אזרחי המדינות.

ישראל אינה שונה בכך מלא מעט מדינות  שקראו לעצמן  דמוקרטיות ליברליות.

היוצאות מהכלל, שוודיה, פינלנד, קרואטיה ודנמרק רק מדגישות את השאר.

קשה להניח שזו היתה תוכנית סדורה. אלא שכמו תמיד, כשנוצר חלון הזדמנויות, מזנקים אליו כל האופורטוניסטים, בעיקר במקום שבו חרדי זכויות האדם וההגנה על זכויות הפרט נחרדים בעצמם ומשותקים מפחד.

ישראל

הדבקה ראשונה של נהג של חבורת צליינים (שטופל, על פי פרסום ב YNET טרם שהפך לשופר חיסונים, בהידרוכלורקווין והחלים) ומינוף פוליטי אדיר של ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו, שהשתמש במגיפה האפוקליפטית על מנת להופיע ערב ערב בתשדירי טלוויזיה בהם הוא לבדו ניהל את המגיפה ואת חיי הארץ הניחה את היסודות להתנהגות הציבורית-תיקשורתית – אזרחית ביחס לנגיף.

באפריל 2020 הושתה חובת מסיכות בכל מקום והסגר הישראלי הראשון יצא לדרך על מנת למנוע את קריסת מערכת הבריאות הישראלית.

ההנחה הייתה שהחולים והגוססים ימלאו את בתי החולים, שמכונות ההנשמה לא יספיקו וסגר יאט את ההדבקה ויצמצם את האפשרות של המערכת להתמוטט. המוסד נשלח למבצעי השגת מכונות הנשמה ברחבי העולם על חשבון מי שהמוסד לא עומד לרשותו. שום דבר מהתחזיות האפוקליפטיות לא קרה. הנגיף יצא לדרכו ולא התייחס לא למסכות, לא לסגרים, לא לתחזיות ראש הממשלה ומנכ"ל משרד הבריאות, לחוקרים ולסטטיסטיקאים ולא למכונות ההנשמה.  

המסכות (שהיו בשימוש בכל מגיפה), הוכנסו כתו תקן חיוני למאבק בווירוס למרות ביקורות על כך שאינן עוצרות לגמרי את הנגיף הטיפתי וכי שימוש בהן דורש להחליף אותן לאחר כל פעם שהורדו מהפרצוף. בפועל התברר במהלך השנה וחצי שהווירוס נוכח בחיינו כי המסכות מיותרות בשטחים פתוחים (הפגנות, מסיבות, לוויות) בהן לא מתרחשת הדבקה וכי עיקר ההדבקות קורות בבית ובבתי אבות שבהן אוכלוסייה חלשה. רוב החולים והמתים בגל הראשון שפגע בישראל (בדומה למה שקרה באיטליה) פגע בבתי אבות ובאוכלוסיות לא מוגנות. המדינה נכשלה לחלוטין בהגנה על אלו ומניינם מקרב החולים קשה והמתים הובי לאת טבלת המתים.

ככלל, לאחר כשנה וחצי של נוכחות הנגיף בחיינו, על פי אתר משרד הבריאות, רוב מוחלט של המתים באים מתוך האוכלוסיה המבוגרת מאוד ולרובם היו מחלות רקע שהנגיף גרם להחמרתן.

הסגר פגע בכלכלה הישראלית, בתי החולים הפסיקו טיפולים דחופים יותר ופחות ופגעו בטיפול של עצמם, מכונות ההנשמה שהוברחו מהעולם על ידי המוסד על חשבון מדינות פחות ערמומיות העלו אבק ועם הידע שהצטבר, ניראה היה כי חיבור מוקדם למכונת הנשמה לפי מדדים קשיחים של רווית חמצן בדם מזיק יותר מאשר מועיל ומעלה את ההסתברות למצב לא הפיך שמוביל למוות.

יתרה מכך, על פי ארגון הבריאות העולמי חולה קשה מוגדר כמי שרווית החמצן בדמו עומדת על 90% והוא נושם יותר מ-30 נשימות בדקה.

משרד הבריאות הישראלי קבע כי חולה קשה יחשב כמי שהרוויה בדמו עומדת על 93%.

התוספת הקטנה הזו גורמת לכך שמרבית החולים "הקשים" בישראל לא היו מוגדרים כך בשאר העולם ומספר ה"בינוניים" נמוך באופן עקבי מהקשים.

.בדיון של ה-FDA על הצורך במתן חיסון דחף שלישי (בוסטר)  ב-17.9.21, אמרו האמריקנים בביקורת על המידע שהציגו פקידי הבריאות הישראלים כשירות עבור חברת פייזר לוועדה, כי השוני הנ"ל בין ההגדרה האמריקנית והישראלית, שומט את הקרקע מתחת לנתונים שהוצגו.

אם מביטים בווירוס  ובתגובה העולמית אליו בזהירות ובביקורתיות, אפשר להבחין שאחרי כמעט שנתיים,  עדין לא הגיעה המגיפה הנוכחית בקטלניותה לחמישית (או עשירית) מממדי השפעת הספרדית של סוף מלחמת העולם הראשונה (1918-1920). השפעת הספרדית כילתה עשרות לפי ההערכות השמרניות ביותר 20-50 מיליון איש צעירים ברובם  שהיוו  1-3% מאוכלוסית העולם דאז. וזאת בעולם  עם אמצעי תעבורה ותקשורת איטיים בהרבה.

השפעת הספרדית נמשכה שנתיים וחודשיים. לא היה לה חיסון או תרופה. היא כלתה מעצמה. כמו רוב המגיפות.

וירוס הקורונה קטל עד כה  0.06 אחוז מאוכלוסיית העולם, כשמרבית קורבנותיו חולים במחלות קשות אחרות או מבוגרים בסוף חייהם (גיל ממוצע 80.4 בבריטניה).
למרות שהשפעת הספרדית היתה ככל הנראה מתבוננת על נגיף הקורונה בבוז, הוא זכה ליחס "מורם מעם" לאורך כל הדרך.
  עד כדי כך "מיוחס" הוירוס, שההשוואה בינו לנגיף השפעת (שמפתח וריאנטים חדשים כל שנה) מעלה מיד את חמתם של רבים ממקדשי הקורונה.


בגל הרביעי, שפגע בישראל החל מסוף יוני 2021, וכארבעה חודשים לאחר שרובה המוחלט של אוכלוסיית הסיכון חוסנה,  שוב נחשפו האוכלוסיות הרגישות והפגיעות לגל של תחלואה ומוות.  אלו הראו כי שתי מנות החיסון הראשונות, בהנחה שהיו יעילות בעבר, כבר אינן מגינות על האוכלוסיות האלו. יתרה מכך, ההדבקות הגבוהות הראו כי החיסון אינו מגן מפני הדבקות והדבקה.

באוקטובר 2022 הודתה "פייזר", בניגוד להצהרות ולפרסומות שנדחפו על ידי עיתונאים וכלי תקשורת כי החיסון מעולם לא נבדק בהקשר להדבקה וכי לפיכך אינו מונע הדבקה. אחד השקרים הבולטים של עידן הקורונה שבשלו נקבעו תווים ירוקים והגבלות על אוכלוסיות לא מחוסנות הופרך. הנזק לחופש לליברליזם לדמוקרטיה ולמיליוני אנשים – נגרם.

אנשי מערכת הבריאות הישראלית היו שותפים במסע הפירסום הכוזב של פייזר. כאן לדוגמא צילום ממאמר ממאי 2021, עליו חתומי שרון אלרועי פרייס ופרופסור חזי לוי, מראשי מערכת הבריאות באותו זמן. המחקר קבע, כי לאחר 4 חודשים מאז התחלת מבצע החיסונים, יש לחיסון יעילות של 94.5% במניעת הדבקה והגנה בכל שכבות הגיל. מעבר לשאלה מדוע הם מעורבים במחקר עבור אחת מחברות הפָרְמָה הגדולות, כשמיליוני אזרחי מדינת ישראל משמשים כעכברי מעבדה לחיסון חדש וניסיוני, עצם חתימתם על מחקר שאין בין תוצאותיו לאמת מדעית דבר – היא אחת מהתוצאות העגומות של תעמולת החיסונים היקרה והקטלנית. מערכת הבריאות הישראלית עבדה והשיגה תוצאות מצוינות עבור פייזר. לא עבור אזרחיה והתוצאות המוזרות מעלות שאלות לא קטנות בתחום המחקר והאתיקה.

הפגיעה באוכלוסיות החלשות שחוסנו בשתי מנות חיסון ערערה את אמינות ההחלטה, גם בארץ וגם בעולם, כי הפתרון  לנגיף הוא חיסון שיסיר את איומו מאוכלוסיית העולם.

הגל הרביעי הציב את ישראל בראש טבלת המאומתים למיליון בעולם והעיד  על הקו הרשמי של תעמולת פקידי הבריאות והממשלה.

יותר ויותר נהיה ברור שהחיסון הוא תוצר של פוליטיקה וכסף יותר מאשר מחקר עומק מדעי וסבלני.  דרישתו של הנשיא טראמפ ואחרים, היתה לייצר חיסון תוך פחות משנה. טראמפ קיווה שניתן יהיה  להתחיל לחסן את אוכלוסיית ארצות הברית קודם לבחירות של נובמבר 2020 ובכך להציג תמונת ניצחון.

דעיכת הגל בראשית אוקטובר 2021, בכל הקבוצות, מחוסנים בשתי מנות, בוסטר או לא מחוסנים, הראתה כי לא החיסון דיכא את הגל, אלא הגל, ככל התפרצות ויראלית, דועך מעצמו. כמו בגלים הקודמים.

כבר בתחילת המשבר, או קרוב לכך, הטילה מדינת ישראל את כל יהבה על החיסון אותו פתחה חברת  פייזר.

החלטה זו גרמה לנטישת המסלול התרופתי.

במהלך נובמבר 2021 פורסם מאמר בעיתון הביולוגי הרפואי (bmj ) ובו הובע ספק מתוצאות המחקר בחיסון שכן הנתונים על פי בדיקה היו חלקיים מאוד, מוטים ושגויים.

המאמר המדעי מצטרף להבעות עמדה קולניות של מי שהיו בכירים בפייזר המטילים ספק באיכות החיסון, בקטלניות הנגיף, טוענים כי הידבקות בו מייצרת הגנה חיסונית לעשרות שנים נגדו ונגד הווריאנטים ומבכים את אי השימוש בתרופות.

בינואר 2022, הצטרף פרוייקטור הקורונה, פרופ' סלמאן זרקא למפקפקים במספרי המאושפזים והמתים מתוצאה ישירה מווירוס הקורונה.

המסלול התרופתי

במאמרו מפברואר 2021 מציין ד"ר רפאל ציוני  (וירולוג, חוקר ורופא רפואה דחופה פעיל בבית החולים לניאדו) כי: "מרבית הרופאים אשר מקבלים מטופלים לבית החולים , מקבלים את המטופל בשלב השני של המחלה . כאשר הוא כבר בשלב האימונולוגי ובמצב קשה. כאן אופציית הטיפול הופכת למורכבת הרבה יותר ומסובכת בהרבה מאשר בשלב הראשון של המחלה, כאשר המטופל בשלב הראשון נראה טוב , ומה שיש לו, זה משהו דמוי שפעת לכל היותר. מרבית האנשים אשר נדבקים בקורונה מחלימים בשלב הווירולוגי ולא מתקדמים בכלל לשלב האימונולוגי , מיעוט, בעיקר אלו מקבוצת גורמי הסיכון והגיל מפתחים מחלה קשה. פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן הראה את ההסתברות לפי גיל לחלות במחלה קשה: 60+: 16%     50-59: 3.6%      40-49: 1.5%    30-39: 0.6%   16-29: 0.2%.

מכאן עולה מי המטופלים שעלינו לטפל מוקדם בשלב הווירולוגי כדי למנוע התקדמות לשלב האימונולוגי . בישראל (נכון לספטמבר 2021) אין מדיניות כזאת . לא רק שהחולים הללו לא מטופלים, אלא גם שמרבית הרופאים ובמיוחד רופאי הקהילה בכלל לא יודעים שיש אופציות כאלו ."

 הערת שוליים: באל-סאלוודור בגוואטמלה ובארצות אחרות במרכז אמריקה, מחולקת לכל אזרח ערכה ובה ויטמין C ויטמין D כדורים נגד כאבי ראש וטבליות איברמקטין.

רק ב-2.9.21 הופיע איזכור ראשון של מחדל התרופות ככותרת ראשית בידיעות אחרונות בהקשר של תרופה בשם רג'נרון. עלות התרופה הוא 1500$, כ-5000 ₪. גם אם מדובר ב-1000 חולים, מדובר בהשקעה זניחה של כ-5 מיליון ₪ לעומת 3 מיליארד ₪ שהושקעו בקניית החיסונים בדצמבר 2020 ו־ 1.4 מיליארד ₪ שהושקעו בקנית עוד חיסונים באפריל  2021.

בהנחה שאוכלוסיית היעד של המחוסנים היא בני ה-60+ (1.37 מיליון), רק באפריל 2021 נקנו כ-19 מיליון חיסונים בסכום של כ־1.3 מיליארד ₪. פי 15 מהכמות שאוכלוסיית היעד צריכה.

יש לזכור כי מדינת ישראל מיהרה לקנות מלאי של כ-30 מיליון חיסונים כמנה ראשונה שנייה ובוסטר כבר בדצמבר 2020 במחיר של כ-30$ למנה – 900 מילון דולר, כ-3.1 מיליארד ₪.

באוקטובר 2021 בישרו הכותרות כי ישראל הזמינה עוד 6 מיליון חיסונים (כ-400 מיליון ש"ח?) כהכנה לחיסון ילדים בני 5-11.

עד היום הוציאה מדינת ישראל על חיסונים כ-4.5 מיליארד ₪ כשראש הממשלה הנוכחי, נפתלי בנט, מדבר על רכש נוסף כבר ב-2021. לזה יש לצרף את עלות הבדיקות שמגיעה לכ-20 מיליון ₪ ביום לכ-150,000 בדיקות. סכום הכסף אותו הוציאה מדינת ישראל עד היום על מנת לזהות כביכול את הנגיף עומד על כ-8 מיליארד ₪,  בראשית ספטמבר 2021 החליטה מדינת ישראל לרכוש 30 מיליון ערכות בדיקה ביתיות לתלמידי ישראל. הוצאה נוספת של כ-1.2 מיליארד ₪ על מנת לבדוק ילדים בריאים. שרובם המוחלט או שאינו מרגיש, או שעובר את המחלה בצורה קלה מאוד ומתחסן.

כל זה קרה כשגל הקורונה הרביעי כבר החל לרדת. לא רק אצל המחוסנים, אלא במקביל בכל חלקי האוכלוסיה. לחיסונים ולבדיקות, לבידודים ולתו הירוק  לא היה חלק בירידה. גל הולך וגל בא.

הסכומים האלו לא כוללים את הקמת מפקדת אלון, בידודים, סגרים ונזק כלכלי למשק שעומד על מאות מיליארדי שקלים.

(ראיון אצל אורלי וגיא על הניהול הכושל והבזבוז הענק של הכספים במקום לטפל במערכת הבריאו תהישראלית ולהשקיע בעתיד)

נזקים שהיו יכולים להימנע, אם היחס לקורונה ולחיסון היה פחות מיסטי ויותר רציונאלי והגורמים הפוליטיים והבריאותיים בארץ היו מאמצים את הכיוון התרופתי. או למצער, לא זונחים אותו על מנת לצמצם את הנזק.

התרופות הן מסלול שלא היה אמור להינטש, מסלול החיסונים לעומת זאת, גורר ביקורת חריפה מצד וירולוגים מהחשובים בעולם, אנשים שעבדו על וירוסים וחיסונים ניהלו מערכות גדולות וקיבלו פרסים כד"ר לוק מונטניה  Dr. Luc Montagnier, וירולוג שב-2008 קיבל את פרס נובל לרפואה על כך שזיהה את נגיף האיידס – HIV , מונטיה קיבל 20 פרסים בינלאומיים שונים וחשובים בשל תגליותיו ומחקריו. הוא אחד הרופאים והחוקרים הנחשבים והמעוטרים בעולם.

 לפני שהחל מבצע החיסונים הישראלי, שבו משמשים אזרחי ישראל כשפני הניסויים (על פי עדותו של ד"ר פיליפ דורמיצר – סגן נשיא פייזר והמדען הראשי שלה), כתב והזהיר מונטניה את משרד הבריאות וממשלת ישראל מפני החיסונים.

מונטניה טוען שהחיסון לא רק שלא עוצר את הווירוס- אלא 'מזין אותו' וגורם להתפתחות זנים מדבקים אלימים ומסוכנים יותר מכיוון שהם עמידים לחיסון. החיסון יוצר יותר בעיות מפתרונות. מונטייה כותב כי החיסון הוא טעות בלתי מתקבלת על הדעת כמו גם טעות מדעית ורפואית  וסכנה גדולה וכי הזמן יראה כי החיסון הוא שמוליד את הווריאנטים שכן החיסון והנוגדנים שהוא מייצר "מכריחים" את הווירוס לעקוף אותם בעזרת מוטציות. החיסון הוא המנוע ליצירת הווריאנטים.

הפנומן הזה מוכר במחקר הרפואי כ- Antibody Dependent Enhancement (ADE)- התחזקות יכולת הנגיף לחדור אל התא שגורמת להתעצמות המחלה.

מונטניה מצביע על עליה בחולים ובמוות במקביל למבצע ההתחסנות בכל מקום בעולם בו הדבר קורה. החשש כמובן הוא מווריאנט אלים ומדבק שיגרום לאסון אמיתי.

עד היום, למרות ההתיחסות הגורפת בעולם לקורונה כמגיפה, היא לא מזכירה בקטלניותה את השפעת הספרדית

עד היום נפטרו על פי דיווחים מעודכנים כ-4 מיליון אנשים. בעולם עם אוכלוסיה של כ-8 מיליארד אנשים שהתמותה השנתית עומדת על כ-60 מיליון מתים.

מונטניה, בסרט ששודר בנובמבר 2020 (ונאסר לצפיה על ידי יוטיוב) התנגד כבר בראשית הופעת הווירוס למסכות, בידודים, סגרים, ושימוש בסמכויות ממשלתיות מוגברות לכפייה. הוא המליץ על שימוש בתרופות כמו ההידרוקסיכלורקין    hydroxychloroquine. כל זה בניגוד מוחלט לפאוצ'י Fauci שהחליט (כמו עמיתיו הישראלים) להטיל את יהבה של אמריקה על החיסון.

במכתבו לממשלת ישראל נשיאה ושריה, הוא מפרט את בעיות וסכנות החיסון:

 1. תופעות לוואי שאינן אופייניות לחיסונים אחרים: הלם אנפילקטי, יצירת קרישי דם שיכולים לפגוע במוח ובלב
 2. החיסון לא מנטרל את הווירוס אלא מגביר אותו וגורם לתגובת נגד חיסונית של הגוף, בעיקר במחוסנים שנדבקו בנגיף ולא חלו – א-סימפטומטיים שעכשיו מוגבר בהם מאוד ייצור הנוגדנים בשל החדרת מקטע של הנגיף ותיווצר  תחרות בין נוגדנים טבעיים ומוחדרים.
 3. חיסון מקיף באוכלוסיה שחשופה לנגיף בעיצומה  של מגיפה תגרום להופעת מוטציות של הווירוס, חסינות לנוגדנים ויצירת וירוסים עמידים לחיסון מדבקים וקטלניים בהרבה – תופעה אותה אנחנו רואים בהופעת עוד ועוד וריאנטים מאז ראשית מבצע החיסונים העולמי

מונטנייה מסכם ואומר שמכיוון שהעתיד לא צפוי, עדיף להימנע מהחיסון ולהמתין.

מונטנייה הטיף נגד החיסונים טרם הופעתם- באפריל 2020 הוא אמר שעדיף לא להתחסן שכן החיסונים יעצימו את הנגיף והחולי.

לגבי רעיון חסינות העדר אמר מונטניה: "חיסוני ה- MRNA של  פייזר, אסטרה־זניקה ומודרנה  לא מונעים הדבקה והידבקות  והם מדבקים ונדבקים בדיוק כמו הלא מחוסנים ולכן רעיון חסינות העדר הוא חסר משמעות."

הוא המליץ על טיפול תומך ברגע שאדם חולה בתרופה איברמקטין ivermectin    ואנטיביוטיקה בקטריאלית שכן החיידקים מגבירים את המחלה הנגרמת מהווירוס.

באותו זמן התריעה הד"ר מיכל הרן, רופאה פנימית ומומחית להמטולוגיה כי החיסון עלול לגרום לתופעות אוטואימוניות. היא הותקפה על ידי הממסד כגורמת לפניקה ציבורית והממסד ניסה להשתיקה בכל כוחו.

כבר באוגוסט 2020 פורסמו מחקרים המראים את יעילות השימוש באיברמקטין. מאז התרבו המחקרים המראים את יעילות התרופה שעלותה   0.06$. (20 אגורות)

לפני ההחלטה החד כיוונית להישען על החיסון כמושיע יחיד, כשעדין חיפשו תרופות לקורונה, הוטל החיפוש על פרופסור אלי שוורץ מבית החולים שיבא בתל השומר. הוא מפנה לאיברמקטין– תרופה שמפתחה קיבל פרס נובל ב-2015 שכן היא מונעת את המחלה לה גורם טפיל שגורם לעיוורון הנהרות ואלפנטזיס, התרופה בטוחה מאוד ונלקחת ככדור ומשמשת כמניעה וחיסול של הטפיל ולכן נחשבה כמועמדת טובה לטיפולים אנטי ויראליים. התרופה רווחת ואפשר למצוא אותה בקלות בארצות העולם השלישי. פחות מצויה בישראל בבתי מרקחת למרות שאפשר להשתמש בה נגד סקביאס וכנגד כינים.

תרופות נבחנות ביעילותן לשלבים השונים של המחלה. וכך גם איברמקטין.

הניסוי מתועד על ידי משרד הבריאות הישראלי

סופרפארם תרמה את התרופה והפלצבו והניסוי נערך על 120 אנשים ששוכנו במלוניות וחלו בשלבים הראשונים. 89 אנשים שקבלו פלסבו היוו 50% מקבוצת המחקר. מי שקיבל איברמקטין, הפך להיות ללא מדבק תוך זמן קצר בהרבה. 88% מקבוצת המחקר שקבלה איברמקטין  הפכה ללא ויראלית – אפקט אנטי ויראלי.

ב-9.2.22 דיבר פרופ' שוורץ בתוכניתם של אורלי וגיא בערוץ הפייסבוק שלהם על התרופה ויעילותה מול הבעייתיות של התרופה החדשה של פייזר.

הצלחת איברמקטין היתה ידועה לרופאים בארץ כפי שאפשר לראות במאמרו של ד"ר רפאל ציוני מפברואר 2021  ואושרה שוב ב־8.21 על ידי מחקר רחב.

והיא נכללה גם בהמלצות לרופאי הבית (פרוטוקול זלנקו, ראו לינק לראיון בהמשך)  ביחד עם ויטמין די ותוספים אחרים שהראו יעילות בטיפול בנגיף בשלבים הראשונים והקלים של המחלה.

בארץ נאסר השימוש בתרופה על ידי משרד הבריאות.

מה שעצר את הפצת התרופה המוצלחת היא הודעת החברה שפיתחה את התרופה בעצמה   (MERCK &CO ) שהודיעה שאין להשתמש בתרופה  בתירוץ שהתרופה (של החברה עצמה) לא בטוחה, למרות שכ-4 מיליארד אנשים השתמשו בתרופה ה"לא בטוחה" בעולם. הסיבה להתקפה זו של חברה על תרופה מבית היוצר שלה נעוצה בעובדה הפטנט על התרופה פג והיא רוצה לפתח תרופה חדשה.

הממשל האמריקני העניק לחברת מרק למעלה ממיליארד דולר על מנת לפתח תרופה חדשה.

ב-2.10.21 הודיעה חברת מרק כי פתחה תרופה שהצליחה ב-50% מהמקרים לאיין את הנגיף והיא מחכה לאישור חירום של ה-FDA. באותו יום זינקו מניותיה וירדו מניות חברות החיסונים בחדות.

בראשית נובמבר הודיעה פייזר כי פתחה תרופה חדשה היעילה ב-89% כנגד הנגיף. אלא שבדיקה מדוקדקת מראה כי התרופה החדשה פועלת רק נגד צד ביוכימי אחד של הפרוטאינים בעוד מחקרים רבים הראו כי האיברמקטין יעיל מהתרופה החדשה במניעת חיתוך פרוטאינים שונים ורבים המתאימים לנגיף.

תג המחיר לתרופה החדשה הוא כ-700$ למנה (תרופה בפטנט ל-20 שנה) לעומת האיברמקטין שעליו קיבלו המפתחים את הנובל והעולה 0.06 דנט לכדור. הצפיה בווידאו ההסבר המשווה בין התרופה הוותיקה והיעילה לפיתוח החדש – מסמרת שיער ומעוררת זעם במסע הציני אותו הובילו חברות התרופות, פוליטיקאים ובעלי עניין במשך כמעט שנתיים נגד האיברמקטין.

הרף לפיתוח תרופות גבוה יותר מחיסונים. אלא שפחות מובן מדוע תרופות מדף שהראו יעילות לא קיבלו קדימות בטיפול הראשוני – ולא כפי שנכתב על ידי גופי תקשורת שונים התרופות הווטרינריות, אלא התרופות הפרופילקטיות בהם השתמשו מיליארדי אנשים נגד טפילים במשך עשרות שנים.

סיפור דומה הוא סיפורה של התרופה הידרוקסיכלורוקין  שנמצאה יעילה בטיפול ביתי בשלבים הקלים של המחלה, עלות כדור של התרופה הוא 20 סנט. 65 אג', והיא מצליחה לדכא את הקורונה ביעילות של 84%. הנשיא טראמפ הורה  להשמיש את התרופה והדבר נבלם על ידי ה CDC  (מרכז שליטה ומניעת מחלות ) בתירוצים שונים מכיוון שאם מאושרת תרופה לשימוש חירום, זה מונע מתרופות אחרות. במקום זה אישר המרכז את השימוש ברמדסביר – תרופה שמקצרת אשפוז בכמה ימים, ניתנת בעירוי לווריד, עולה  3200$ לתרופה, הוכחה כלא יעילה אבל החברה המייצרת (גלעד), קיבלה שלושה שבועות אחרי הפסילה אישור חירום וחוזה בן 3 מיליארד דולר לפיתוח וייצור התרופה.

במאי 2023 פורסם כי הרמדסביר פוגעת בכליות, גורמת נזק לכבד ואחר כך ממשיכה בנזקיה לגוף. עוד פיתוח מזיק שנולד מהבהלה הנחפזת של "המגיפה."

בבית החולים העמק בעפולה טופלו 74 חולים בהידרוקיסכלורוקין בגל הראשון של הקורונה ואף אחד מהם לא ניפטר. תמוה מדוע הפרוטוקול הזה לא אומץ בבתי החולים הישראלים. אולי לא ממש תמוה.

גם היום בארצות הברית (ובישראל) אין טיפול תרופתי ביתי בקופות החולים אלא רק בבתי החולים.

חולים קלים ובינוניים נשלחים לביתם, ומי שנחשב קשה (רווית חמצן מתחת ל-90% בארה"ב ו ־93% בישראל), מאושפז בבתי חולים ונחשב כחולה קשה. האם הם מקבלים טיפול תרופתי זול ויעיל?

נכון ל-3.10.2021  – לא.

סיפור  דחיקת התרופה שיש בה יעילות לשלבים הראשונים של הקורונה הוא אחד הסיפורים המתסכלים שיש- שכן זו כאמור תרופת מדף זולה ומצויה מזה שנים, יכלה ועדיין יכולה לעזור בעצירת הנגיף בשלבים הראשנים שלו .

בהודו זועמים על כך שארגון הבריאות העולמי על כך שהוא לא מאשר את התרופה.

בחודש ספטמבר 2021 הודיעה מדינת אוטר פראדש,  אחת הגדולות בהודו כי היא ממליצה על שימוש פרופילקטי באיברמקטין והתוצאות לא איחרו להגיע. הקורונה נעלמה מהמדינה. הפירסום עורר ביקורת במקומות שונים בטענה כי אינו אמין. הביקורת נובעת משני טעמים – הראשון הוא ראש הממשלה ההודי – מודי שסירב לסגור את הודו בשל הקורונה ועורר עליו את זעמו של השמאל ההודי שכן מודי גרם לסירוסה של התקשורת ההודית ופרסומים בה הם לפי רצונו ולא לפי העובדות, והספק השני נובע מראיה קולוניאלית ישנה התופסת את הודו כמדינת עולם שלישי ולא כמעצמה הבירוקראטית והמאוד מסודרת שהיא מראשית קיומה.

מחקר לבנוני שפורסם כבר במאי 2021 הראה גם הוא את יעילות התרופה. לבנון (כמו גם ירדן, מצרים והרשות הפלשתינאית) שמחוסנת כדי 16%, נפגעה הרבה פחות מישראל ומספרי המתים והחולים הקשים בה נמוכים.

משרד הבריאות הישראלי, משרד המדע וקופות החולים, התעלמו מהתרופות הקיימות והמשקל הבלעדי הוטל על החיסון.  מכיוון שכך, לא הוקצבו אמצעים כלכליים להמשך המחקר. על פי משרד הבריאות כרגע נמצא מחקרו של פרופ' אלי שוורץ  בבדיקה ויאושר כנראה  בשבועות הקרובים (2.9.21).

בהתחשב בכך שלא ברורה יעילות החיסון ובכך שבעולם שבו יש וריאנטים שנוצרים כל 10 שעות, לא יכול החיסון המצוי להתמודד עם השינויים. התרופה כן.

בסוף יולי 2021 הביעה אוניברסיטת אוקספורד בחידוש המחקר בתרופה.

על פי כתבתו של יואב אבן בערוץ 12 ב-2.9.21, שלחו אנשי משרד הבריאות את פרופ' אלי שוורץ לחפש מימון אצל חברות התרופות.

ב-1.10.21 פרסו הפרופסורים Martin Neil, Norman Fenton מאוניברסיטת קורנל מחקר המאמת את יעילות האיברמקטין.

תרופה שיעילותה 3 שקלים שניתנת במנה אחת בזמן היתה יכולה להציל מיליוני מתים. היתה. אבל מישהו הרוויח הרבה כסף על מנת למנוע את השימוש ולקדם חיסונים ותרופות כמו חדשות.

סופו של הוויכוח והחַרָמות על האיברמקטין הוכרע כנראה באוסטרליה, מקום בו חוסנו 92% מהאוכלוסייה ולמרות זו הווירוס המשיך לעבוד ולקטול. בראשית יוני 2022, כשבהלת המגיפה חדלה בעולם, פרסמה ממשלת קווינסלנד המלצת חירום לשימוש באיברמקטין דרך הפה.

החיסון מותקף גם מכיוון נוסף, על ידי ד"ר ונדן בוש Dr. Vanden Bossche , וירולוג בלגי מוערך ששותף לדעותיו של מונטניה. ד"ר לווירולוגיה וחוקר במכון הווירולוגי של קלן שם שימש כראש תוכנית החיסונים, שימש כמפתח חיסונים בחברות תרופות פרטיות, היה ראש תוכנית החיסונים העולמית שם כיהן כראש תוכנית המאבק באבולה.

ד"ר ונדן בוש כתב מכתב פתוח לארגון הבריאות העולמי (WHO) ובו הוא מזהיר כי העולם ישלם מחיר בלתי ניסבל על חיסון לא זהיר בעת מגיפה. בוש מזהיר מחיסונים חוזרים ובוסטרים שיגרמו בסוף ליצירת "סופר וירוס" . תהליך שקורה מכיוון שהנוגדנים הנוצרים בחיסון לא מחסלים ולא מונעים את התרבות  הוירוסים ואלו גורמים לזליגת וירוסים מחולים מחוסנים ולא מחוסנים.

5 מחקרים שמראים שאין הבדל בין מחוסנים לבין לא מחוסנים מבחינה של פוטנציאל הדבקה של אחר כי ערכי CT שווים

מדענים וחוקרים וירולוגים נגד החיסון

הזליגה מייצרת יותר ויותר מוטנטים עמידים לחיסון. מפתחי החיסון מנסים להיאבק בכך על ידי מתן בוסטרים כדי לחזק את החיסון.

בוש אומר כי מעולם לא חוסנה אוכלוסיה בזמן התפרצות וכי החיסון הוא פרופילקטי – מונע, בזמן שבו אין מגיפה והתפרצות על מנת למנוע ממנוע המוטציות להפוך לקטלני.

אחד מחסרונותיו של החיסון הנוכחי שהוא אינו מונע הידבקות והדבקה, הוא לא הורג את הווירוסים כחיסונים קודמים שכיסו טווח רחב יותר של וירוסים, או חיסונים משולבים שדאגו לכך.

כשנה וחצי לאחר אמירת הדברים במאמר שהתפרסם ב-12.8.21 ב NATURE ,  מאשר הווירולוג דיוויד  אוקונר כי:  "מחוסנים שנדבקים בזן הדלתא יכולים להגיע לרמות גבוהות מאוד של וירוס ומבלי להרגיש להפיץ אותו לאחרים."

הדבקה והידבקות שווה  של מחוסנים ידועה היום והנימוק העיקרי לטובת החיסון הוא כי הוא מונע מחלה קשה ומוות.

תפקידן של התרופות הוא שונה – הן אמורות לעצור את המחלה בשלביה השונים – ואם אפשר- בשלב הראשוני, על ידי טיפול ביתי של רופא משפחה.

אחת העדויות בהקשר של טיפול תרופתי לקורונה בזמן אמת ניתנה בפני בית הדין הרבני ב-27.7.21  על ידי ד"ר זלנקו (ז"ל), הרופא של חב"ד ניו יורק, שטיפל במהלך 2020 ו־2021 האחרונות ב-6000 חולים וריפא את הנשיא טראמפ, את רודי ג'וליאני, את ליצמן ועוד רבים אחרים מקורונה. ד"ר זלנקו עומד מאחורי פרוטוקול זלנקו. הפרוטוקול אמור להינתן לחולים על מנ שלא יגיעו לאישפוז בבתי חולים.

 הוא העיד בפני בית הדין הרבני הגדול שהתכנס ב-27 ביולי 2021.

אם טראמפ לא היה מעודד את החיסונים, המגיפה היתה כניראה שוקעת ונעלמת. אלא שמכיוון שהחיסון  קודם על ידו, אנו חווים עכשיו את התפרצות נגיף הדלתא ובסתיו עלולים להגיע הווריאנטים החדשים.

 לדברי בוש   החיסון לא יכול ליצור חסינות עדר ולכן הוא קורא לעצירה מיידית של החיסונים ולתוכנית תרופתית שתתמוך במי שנדבק ויש לו סימפטומים ושימוש נרחב בתרופות אנטי ויראליות שהוכיחו את  עצמן כאיברמיקטין והידרוקסיכלורקין ששימושן נבלם.

כמו כן ממליץ בוש על חיזוק מערכת החיסון על ידי ויטמין C ו D תוספת אבץ (נמצא בגרעינים לבנים לא קלויים) וקוורצטין שנמצא ביין אדום, בצל, פירות יער, תה ירוק ועוד.

ב-1.8.21 בכתבתה של קתי דור מכאן 11 הובא סיפור פיתוחה של תרופה ניסיונית שמוכיחה יכולת של 93% בבית החולים איכילוב  על ידי  פרופסור נדיר ארבר  בניסוי ביוון, כמו בארץ, 93% מהחולים הקשים משתחררים אחרי 5 ימים בבית החולים. מולקולה שפותחה להתמודד עם סרטן מוציאה את הגוף מסערת הציטוקינים "מאפסת את המערכת החיסונית ומרגיעה אותה."

התרופה ניתנת בחמש יחידות בשאיפה לריאות ואין לה תופעות לוואי. כחול לבן. שלנו. המחקר ממומן על ידי הקהילה האירופאית.

גם לתרופה הזאת, כמו לאחרות, לא ניתן מקום למרות שהצטרפה לסל התרופות הזמינות ובמקרה שלה – מטופלת בחולים מאושפזים בין כתלי בית החולים.

לעתים נדמה, שלמרות חילופי השלטון בארצות הברית ובעולם, לא השכילו המנהיגים החדשים להחליף את מוליכי מהלך החיסונים הלא מוצלח מהקדנציה הקודמת ואלו ממשיכים בכל כוחם באותו כיוון שניכשל עד היום בטיפול בווירוס ובמחלה, ואם צודקים בוש ומונטניה – מעצימים אותו.

יש לזכור כי מי שדחפו לפיתוח החיסון ביד אחת עם  פייזר הם פאוצ'י וטראמפ, שייתכן והזיק לעולם הרבה ממה שניתן לשער, פותח את תיבת פנדורה ומפעיל את שעון ההשהיה. ובכל מקרה, גם אם נניח לפוליטיקאים ובעלי עניין,  יש להניח שגישה פחות מזלזלת ומתעלמת, היתה בוחנת ומאשרת את השימוש התרופתי ועוצרת את תוכנית החיסונים הרחבה במקום להרחיב ולהגביר אותה.

פתח תיקווה מגיעה מכיוונה של תרופה שאחד ממפתחיה הוא פרופסור יוסף קרקו – מולנפורביר, שאמורה להכינס לשימוש ב11.2021, להינתן על ידי רופאי קופ"ח דרך הפה 5 ימים ולהפוך חולים קלים ובינוניים לבריאים.

כלכלת החיסון והבדיקות בישראל:

מדינת ישראל החליטה לוותר על התרופות הזולות והזמינות. הוויתור עומד בסתירה לסערת מכונות ההנשמה והאקמו שהמוסד נשלח להביא בכל מחיר. ואולי "כל מחיר" הוא שם הקוד הישראלי. מה שזול ידוע ועובד, הופך מייד למושא לזלזול ומוכתם בכתבות ומסע תעמולה עוין, בעוד שהחיסון החדש קוסם כחיסון פלא שיציל את כולם ממגיפה איומה. על מנת להשאיר את החיסון של  פייזר בודד בחזית ההצלה, הופסק מחקר הבדיקה של פרופסור אלי שוורץ באיברמקטין.

על פי רופאים המכירים את המערכת מי שקובע שימושים תרופתיים כנגד הווירוס הן הפרופסוריות גליה רהב וגילי רגב יוחאי, שתיהן על פי בדיקת "הארץ" מקבלות מימון למחקריהן שנערכים בשיתוף עם  פייזר

ב-2.9.21 יצא עיתון ידיעות אחרונות עם הכותרת כי פרופסור גליה רהב זועקת כבר חודשים לתת תרופה (רג'נרון) שיעילותה גבוהה לחולי קורונה. עלות התרופה הוא כ-1500$- כ-5000 ₪. מתן התרופה  ל-10 מטופלים כדי למנוע מוות אחד – מצריך  70,000 מנות עד כה כלומר ,עלות של 350 מיליון היתה מונעת את כל תמותת הקרונה בישראל אחורה . חשבון דומה אפשר לעשות בחודש נתון שבו מתו 1000 איש , 10,000 מנות 50 מיליון שח לחודש. במקום ההוצאה החודשית על בדיקות.

 זאת אומרת, כמעט שנה אחרי שהתרופות נדחקו הצידה, הן חוזרות לקדמת הבמה בשל כישלון מבצע החיסונים הבזבזני.

הדהרה לחיסון האיצה את ההודעה הפומבית כי הושג הסכם כבר ב-13.11.20 . פרופסור חזי לוי ממשרד הבריאות חתם מהצד הישראלי.  על החוזה רק ב-6.1.21. זה כמובן לא מנע מראש הממשלה נתניהו להתחסן פומבית ב-19.12.21 מקדים בשבוע  את המבצע הארצי ובשלושה שבועות את חתימת ההסכם . 

שלושה שבועות בדיוק לאחר  חתימת החוזה כבר צפה נתניהו כי בדומה לחיסוני השפעת, המחוסנים יצטרכו להתחסן פעמיים בשנה.

נתניהו היה תמיד הראשון לזהות. גם בחוזים קודמים כמו הגז הוא ידע לספר בנאומיו כי מאות מיליארדי שקלים ייטיבו עם מדינת ישראל. אותם מאות מיליארדים שהיו אמורים לתת ישראל את החמצן והביטחון לחצות את משבר הקורונה. אלא שחמצן, לפחות בשלבים הראשונים של הקורונה, לא עמד לא לרשות החולים ולא לרשות הבריאים.

במקביל להתקדמות הנגיף, החליטה מדינת ישראל על בדיקות באוכלוסייה על מנת לזהות נשאי נגיפים. מכמה אלפי בדיקות במרץ 2020 הגיעה המדינה ל -150,000 ליום בדיקות באוגוסט ובספטמבר  2021. עלות 150,000 בדיקות היא כ-20 מיליון ₪ ליום! . 600 מיליון ₪ בחודש על בדיקת אוכלוסייה בריאה ברובה רק מכיוון שהמדינה דחקה באנשים להיבדק בבדיקה שמדויקת בעיקר למי שחולה ויש לו סימפטומים.

כ-1.5 מיליארד ₪ הוצאו על בדיקת האוכלוסיה בגל הרביעי שהחל ביוני ונדמה שייסתיים באוקטובר 2021. שניים וחצי בתי חולים שהוצאו על בדיקת אנשים בריאים.

בחוזה המקורי נקנו על ידי ממשלת נתניהו כ-30 מיליון חיסונים שאם צודק מי שאומר שישראל שילמה יותר מכל מדינה אחרת ושילמה כ-30$ לחיסון – מדובר בסכום של כ-900 מיליון דולר. כ-3 מיליארד ₪.

באותו חוזה, שסעיפים ממנו הושחרו כדי שהציבור לא יוכל לראות את סעיפי ההתחייבות של מדינת ישראל לקונצרן הפארמה,  התחייבה מדינת ישראל לספק דאטה לפייזר על המתחסנים ובעצם הכניסה את כל אזרחי מדינת ישראל לניסוי בחיסון ללא ששאלה את רשותם והזהירה אותם. המדינה גם לא הניחה למי שלא רוצה לא להתחסן ויצאה במבצע חיסונים מגובה בתעמולה תיקשורתית רחבה שבה התקשורת שמשה כזרועה ממשלתית לקידום רעיון נס החיסונים.

המדינה גם לא חיסנה בחיסונים נוספים, והחיסון של פייזר הפך לחיסון הבלעדי. לטוב ולרע.

ולמרות המבצע המוצלח מאוד (מבחינת השתתפות האוכלוסיה מרצון), נותרה המדינה עם חיסונים שתוקפם עמד לפוג בתחילת יולי 2021, המדינה ניסתה להעביר את החיסונים לרשות הפלשתינאית ומשהפלשתינאים לא נענו – פתחה מיידית  במבצע חיסונים נרחב על מנת שהחיסונים לא ייזרקו.

עם תחילת מבצע החיסונים החל גל חדש של הדבקות בווירוס במדינת ישראל. הגל הרביעי בו לפחות לפי הנתונים, אוכלוסיית ישראל מחוסנת ברובה.

המדינה לא יצאה למבצע החיסונים רק בשל הבזבוז, אלא מכיוון שמחסני החיסונים עמדו להתמלא. באפריל 2021 חתמה ממשלת המעבר של נתניהו וגנץ עם  פייזר על הסכם לאספקת חיסונים עד לסוף 2022 בתקציב של 1.4 מיליארד ₪. הממשלה שהחליפה אותה קיבלה מעשה עשוי.

הפירוש המעשי הוא שממשלת ישראל משלמת של 20$ לחיסון, ותמורת 424 מיליון הדולרים ששילמה בחוזה האחרון, קנתה למעלה מ-21 מיליון חיסונים. לאוכלוסיה שבמקרה הקיצוני כ-6 מיליון ממנה אמורים להתחסן ניקנו 3 מנות חיסון חדשות  ואם מתבססים על הערכים אמיתיים של אוכלוסיה  בסיכון – כמיליון וחצי אזרחים מעל לגיל 60 ( 16% מהאוכלוסיה) ניקנו 14 מנות חיסון – שאם פורסים אותן אחת לחצי שנה, מספיקות לאוכלוסית הסיכון לשבע השנים הקרובות.

ב-1.8.21 הודיע נפתלי בנט, ראש הממשלה שהחליף את נתניהו, כי סיכם עם מנכ"ל  פייזר על משלוח של חיסונים. לא פורט אם אלו חיסונים חדשים או על חשבון ההזמנה הגדולה של אפריל 2021.

ב-8.8.21 חברת  פייזר עדין לא קיבלה את אישור  ה-FDA    וכל החיסונים שניתנו הם תחת אישור החירום לאוכלוסיות בסיכון. למרות זאת, הרחיבה מדינת ישראל את החיסון לצעירים ואף לילדים מגיל 12 למרות שפרופסור סגל, מהמועצה המייעצת של הקורונה למדינת ישראל הראה כי לאוכלוסיות הצעירים וודאי לילדים אין סכנה בנגיף. מספר מי שחלה קשה או נפטר בין גילאי 0-50 הוא חד ספרתי ובילדים עד גיל 19 לא נירשם מאז ראשית הפרסום של הווירוס אף מקרה מוות.

ב-17.9.21 התנהל דיון ב-FDA על נחיצות ואישור הבוסטר – מנת הדחף השלישית שניתנה מראשית יולי 2021 בישראל כמעט לכל הגילאים וחוסנו בה למעלה משלושה מיליון ישראלים. ה-FDA דחה את הנתונים הישראלים שהוצגו לו על ידי אלרועי פרייס, ראשת בריאות הציבור במשרד הבריאות הישראלי והחליט לחכות לנתונים מאומתים.  הטלת הספק האמריקנית הטילה צל כבד על דרך ואיכות איסוף הנתונים של משרד הבריאות הישראלי לאורך כל תקופת הטיפול בווירוס הקורונה.

למרות מתן הבוסטר גאו התחלואה והמוות בישראל, מטילים צל על כיוון והטיפול בנגיף. זה לא גרם לממשלת ישראל לערוך חשיבה מחדש, אלא להגברת תעמולת החיסונים, הבדיקות והקשחת כללי התו הירוק.

פועל יוצא מההוצאה הכספית הכבירה של מדינת ישראל על החיסונים והבדיקות הוא הזנחת בתי החולים והחולים. תקציב התרופות השנתי בסל הבריאות הוא 500 מיליון ₪. פחות ממה שהוצא על בדיקות בחודש אוגוסט. הקמת בית החולים אסותא באשדוד עלתה 650 מיליון ₪. כעלות הבדיקות בחודש אוגוסט בלבד. תלמידי רפואה נשלחים לחו"ל כי מדינת ישראל באופן מסורתי לא משקיעה בתלמידי רפואה מספיק ומייצרת מחסור ברופאים וצוותים רפואיים.

במהלך אמצע ספטמבר 2021 , עם עלית גל התחלואה והאישפוזים של הנגיף עלתה הצעקה כי חסרות מכונות אקמו (מכונות לב ריאה שמנשימות באופן מיכני ריאות לא מתפקדות) בבתי החולים בישראל. וזה לאחר שכבר בראשית אירוע הקורונה, שנה וחצי קודם, נשלחו צוותים של המוסד על מנת להשיג מכשירים כאלו בעולם.

תופעות לוואי

בין 1998 ל-2006 בוצע בצה"ל ניסוי סודי בחיסון נגד נגיף האנטרקס (גחלת) כחלק מחיסון בפני התקפה ביולוגית. חיילים רבים נפגעו מתופעות לוואי שהצבא הודה בהן ופיצה כל חייל בכמה עשרות אלפי שקלים. בניסוי אליו התנדבו החיילים מהיחידות הנבחרות של צה"ל השתתפו כ-800 חיילים.

קצין רפואה ראשי היה הפרופסור חזי לוי.

רופאים ומדענים רבים מציינים כי לפתח חיסון או תרופה חדשה אורך בין 5 ל-10 שנים עד שהוא מאושר. גם על מנת לבחון אותו לאורך זמן ובזהירות וגם כדי לראות אם יש תופעות לוואי שאינן מיידיות.

החיסון של  פייזר, מודרנה ואסטרה זנקה פותחו במהירות תוך פחות משנה ולפחות במדינת ישראל, אין מעקב אחרי תופעות הלוואי כפי שהייה אפשר לצפות מחיסון ניסיוני שפותח במהירות שיא ובמהלך הפיתוח שלו נשמעה ביקורת על כך שהושמטו פרטים וקבוצות ביקורת.

ב-30.9.21 פרסם משרד הבריאות פוסט על בטיחותו של החיסון וזניחותן של תופעות הלוואי. הפוסט נענה בעשרות אלפי תגובות זועמות ובהן פירוט רב של תופעות לוואי קשות. הפוסט הניע את פרופ' אלרועי פרייס ראשת בריאות הציבור במשרד הבריאות שחתומה על ההסכם המושחר עם פייזר להודיע, כי התופעות ייבדקו. וזה לאחר כשנה של השתקת דיווח תופעות הלוואי וכל ביקורת על החיסונים והאפשרות שאינם מתאימים לכל האוכלוסיה.

חוץ מהשתקה מדעית, מתנהלת גם השתקה תיקשורתית שסותמת את פיותיהם של מי ששואלים שאלות ומכתירה אותם מייד כמכחישי קורונה או מתנגדי חיסונים.

על פי הראיון עם ד"ר זלנקו , המערכת לדיווח תופעות לוואי בארה"ב (VAERS) מצביעה בספטמבר  על 15,000 שמתו בסמיכות מעוררת חשד  לקבלת החיסון ו-450,000 שנפגעו ממנו. דוחות אלו מולאו ברובם על ידי רופאים שמצאו לנכון להקדיש את הזמן הרב שנדרש למילוי הדוח מכיוון שלהערכתם היה חשד לקשר בין מתן החיסון והפגיעה.   בישראל, העדות היחידה כמעט שפורסמה פומבית היא כתבתה של יולן כהן בחדשות 2 ב22.8.21 :

צילום מסך מתוך הכתבה

ולמרות שזה שדה מוקשים מפואר, בעיקר מכיוון שקיים תת דיווח אדיר בהקשר הזה, כדאי ולהקשיב להרצאתו של פרופסור  רצף לוי מ – MIT שהוא חלק מהקבוצה של רופאים וחוקרים שמייצגים את גישת "היגיון בריא" (מח"ץ לקורונה) שממשלת ישראל והממסד הרפואי מתעלמים ממנו כי הוא סותר את רעיון המגיפה שהפתרון היחיד שלה הואט על ידי חיסון יחיד עם מנות דחף חוזרות ונשנות, שהמועד ביניהן הולך ומתקצר.

הקבוצה לא טענה שאין מגיפה, לא הפחיתה בחשיבות חיסונים (רצף עצמו מחוסן וכך רוב החברים בקבוצה הזו- דבר שהוא עצמו מזכיר כמעין התנצלות נדרשת כשאתה מנסה לבקר ולבדוק את יכולות החיסון של  פייזר ואת תופעות הלוואי הנובעות ממנו), אלא טוענת כי אפשר יש להגן על אוכלוסיית הסיכון, להפסיק לחסן אנשים צעירים מגיל 60 שאינם בסיכון ומעלה ראיות לכך שהחיסון גורם לפגיעה ולעליה במחלות והתקפי לב בבני 20-29.

פרופסור רצף לוי מלמד וחוקר באוניברסיטת MIT בהתמחות של ניהול סיכונים. הוא שותף למחקר אותה ביצעה האוניברסיטה על בסיס שימוש בדאטא־בייס של מגן דוד אדום בין השנים 2019 עד מחצית שנת 2021.

המחקר בוחן עליית מקרי אירועים לבבים (דום לב והתקפי לב) בגילאי 16-39 בישראל בפרק הזמן הנחקר כש-2019 משמשת כקבוצת ביקורת טרום הקורונה, 2020 – מרץ עד דצמבר נוכחות קורונה ללא חיסונים ו- 2021  קורונה בנוכחות חיסונים.

שיעור העלייה הממוצע בתוך קבוצת הגיל הנחקרת הוא  של 25% באירועים לבביים בשנת 2021 לעומת התקופות הקודמות בכלל האוכלוסייה. בחיתוך גיל ומגדר כי בקרב צעירות בגילאים 20-29 שיעור העלייה הוא 83%. נתונים דרמטיים.

על אף שנתוני המחקר אינם כוללים מידע לגבי התחסנות בקרב אותם צעירים, עולה קורלציה מובהקת בין שבועות בהן קריאות רבות למד"א עבור מקרים שהצוותים הרפואיים אבחנו כאירועים לבביים – לבין מבצע החיסונים של אותו חתך גילאי וההחלטה לחסן מחלימים באותו גיל – ישראל היא מקרה ייחודי בו החליטו לחסן מי שחוסן באופן טבעי לאחר שנדבק והחלים מקורונה.

ב-20.9.21 פורסמה כתבה בחדשות 13 בישראל שבו מרואיינת הד"ר דורית גלישטיין, מומחית להמטלוגיה וקרישת דם ומאשרת כי החיסון של פייזר, לא הוירוס, גורמים למחלה אוטואימונית קשה וכי יש זינוק במקרים של המחלה הנדירה בעקבות החיסון בטווח שבין שבוע לארבעה שבועות לאחר הזריקה.

חששותיה של הד"ר מיכל ארן מ-2020 התאשרו במלואם. כמו של שאר המתריעים על האופן הכושל והרשלני של פיתוח יישום וכפיית החיסונים.

כ-3 שבועות אחרי התחלת מבצע החיסונים דיווחה העיתונות על מקרה מוות ראשון של צעיר בן 23. במידע הגולמי של משרד הבריאות בצידו החסוי של פאנל הדיווח הגלוי לציבור, אפשר היה להגיע בלחיצת כפתור לטבלאות XL שבהן נימנו למעלה מ־80 אנשים שחוסנו פעמיים.

זה לא מנע את המשכו של מבצע החיסונים ("הבוסטר") האגרסיבי של מדינת ישראל נגד אזרחיה שהחל ביוני 2021 ובו כינה נפתלי בנט, מי שהיה אז ראש הממשלה, את הלא מחוסנים מפיצי מחלות ודימה אותם לתתי מקלע מרססי וירוסים.

תופעות לואי בחיסון מחלימים על פי משרד הבריאות:

השיא במקרים הלבביים לא היה בתקופה שקדמה לחיסון, ולמרות שלא נערך מחקר מסודר ואיסוף נתונים מסודר ומותאם – השיא מגיע רק לאחר שמתחיל מבצע החיסונים ב-2021.

נתונים אלו אינם מהווים הוכחה על פי אמות מידה מחקריות מחמירות, אך מדובר בנתונים מדאיגים כיוון שאיננו רואים את התופעה בתקופת הביקורת 2020 – של חשיפה צעירים לנגיף בהיעדר חיסונים. כמו כן, משרד הבריאות הישראלי עצמו כבר פרסם הודעה בדבר "קשר סיבתי מוכח" בין מיוקרדיטיס (דלקת של שריר הלב) שהוא מצב מסכן חיים, בעל השלכות אפשריות על תוחלת ואיכות החיים של הנפגע,לבין החיסון. וכי קיים סיכון של 1:3000 מיוקרדיטיס לבני 16-19.

הנתון הסטיסטי של אחד מכל 3000 מחוסנים שלקו במיוקרדיטיס מתייחס רק למקרים מאובחנים. בסקירה ספרותית בכתבי העת הרפואיים הידועים בעולם, עולה כי מיוקרדיטיס היא מחלה שקשה לאבחן, ולעיתים מבלבלים אותו עם התקפי לב. כמו כן, בנתיחות שלאחר המוות בצעירים אשר חוו דום לב אובחן כי ב12-20% מהמקרים הסביבה לדום הלב הייתה מיוקרדיטיס א-סימפטומטי.

חצי מאלו שנפגעו מיוקרדיטיס אושפזו במחלקות טיפול נמרץ. לא דלקת קלה שאפשר לפתור בניד ראש- אלא תופעה מסכנת חיים. ובכל מקרה, גם לאחר החלמה, יהיו אותם נערים מוגבלים בפעילות גופנית למשך 3-6 חודשים ללא מידע על תופעות לוואי ארוכות טווח להם נחשפו.

כיוצא ממצאים אלו, עלתה הדרישה לבדוק מיידית אם הצעירים האלו שנפגעו חוסנו, מתי חוסנו, האם נחשפו לקורונה

הממצאים והמאמר הועברו ע"י צוות המחקר של MIT למשרד הבריאות הישראלי פעמיים – ללא תגובה. רצף מתאר שכאשר שלח את המחקר למקבילים הבריטיים – פנייתו נענתה תוך בבקשה למידע נוסף. הבריטים, ומדינות אחרות באירופה נמנעות מלחסן צעירים. האמריקנים, בדומה לישראלים. מחסנים מגיל 12.

במחקר שמשרד הבריאות הישראלי כן ערך, התברר שרוב מקרי מיוקרדיטיס קרו לאחר מתן החיסון השני. מתוך 62 מקרים – 56 קרו אחרי החיסון השני. בדיקת המקרים היתה יומיים לאחר החיסון, המשרד לא הסביר  מדוע יומיים. והשישה שאובחנו כנפגעי מיוקרדיטיס לאחר החיסון הראשון, נבדקו ואובחנו ככאלו שחלו בקורונה, והיו מחוסנים באופן טבעי.

וכשמחברים את הממצא ש-30% ויותר מהילדים והנוער מחוסנים באופן טבעי בפני הקורונה – זאת אומרת נדבקו והחלימו – הרי שחיסון מעמיד אותם בסכנה אמיתית של מיוקרדיטיס ולכן ההחלטה לא אמורה להיות לחסן או לא לחסן את כלל האוכלוסיה, אלא לחשוב על חיסון מובחן למי שבסיכון ועליו יש להגן. למשל קבוצות ילדים שהן בסיכון, יש לערוך בדיקות סירולוגיות לפני מתן חיסון על מנת למנוע סיכון לפגיעה ממי שמחוסן באופן טבעי .

בהפוך ממה שנטען כי מכיוון שאין להוכיח קשר בין החיסון לפגיעה אי אפשר להתייחס, קובע הפרוטוקול כי כל פגיעה בסמוך לחיסון תדווח כפגיעה שנגרמה כתוצאה ממנו.

הגדרת ה- NIH והן פשוטות וברורות:

אם מחוסן נדבק בנגיף, פיתח מחלה קשה או מת, הוא נכלל בהגדרה הזאת. וצריך להוכיח שלא החיסון גרם לכך. מה שאומר שחובה לבדוק כל מחוסן שחלה קשה או מת. לא ההיפך.

ולפיכך,  בניגוד לטענה כי קשה למצוא מחוסן שנפגע, ההנחיה הזו גורסת כי כל מחוסן שפיתח מחלה קשה עקב הידבקות או מת מוגדר כחשוד ועל המחסנים להוכיח שזה לא נכון. המציאות היום הפוכה למרות שחובת ההוכחה היא  על חברות הפארמה. יש להדגיש כי  ההגדרה היא תלוי הדבקה בנגיף -לא מהחיסון עצמו

שני חיסונים לעומת אחד וזריקת דחף למחלימים ולצעירים

יש לזכור כי בניסויים על ידי  פייזר ומודרנה, מנה אחת של חיסון הביאה את הנוגדנים לרמה הגבוהה המקובלת כחיסון, ההחלטה על שני חיסונים – שמתאימה לאוכלוסיות רגישות, היא החלטה מחמירה שאופיינית גם לחיסוני שפעת לאנשים מבוגרים ולאוכלוסיות רגישות שכן מערכות החיסון של אנשים צעירים עמידות וחזקות ויותר ומגיבות בצורה טובה יותר לנגיפים וכך גם תאי הזיכרון שלהם.

עפ"י פרופ' רצף לוי, התנהלות משרד הבריאותי הישראלי מעלה דגל אדום בהתראה על אסון קרב. לדבריו, כיצד יתכן שגוף רגולטורי שאמון על בריאות הציבור – לא מעוניין לבחון נתונים שכאלו?

לכך אפשר לצרף את מתן הבוסטר (המנה השלישית) מיולי 2021 שבעיקבותיה יש דיווחים רבים על תופעות לוואי קשות בצעירים.

המסקנות והדגשים מעלים את התהיות הבאות:

 1. הסיבה היחידה לחסן ילדים היא אם הם בסיכון מהווירוס, וכפי שמעלים הממצאים – אין צורך לחסן ילדים ונוער מכיוון שהם נדבקים במצורה קלה או א-סימפטומטית, אינם עומדים בסכנת מוות ומפתחים חיסוניות גבוהה ותאי זיכרון חיסוני לטווח ארוך.
 2. 2.      החיסון מסוכן לילדים ונוער מכיוון שאם הם מחוסנים טבעית הוא מעורר תגובת יתר חיסונית שפוגעת בתדירות של 1:3000 (ויתכן יותר) בדלקת קרום הלב שמדמה התקפות  ודום לב. שתי מנות חיסון גם הן יותר מדי למערכת חיסון צעירה וחזקה  שמגיבה בתוקפנות
 3. מחוסנים מדבקים ונדבקים. ילדים לא משמשים כגורם מדבק בכלל האוכלוסייה שכן הם חווים את הנגיף באופן א-סימפטומטי או קל והעומס הוויראלי שלהם נמוך.
 4. למרות שהחיסון אושר תוך שנה במקום חמש, לא נערך מחקר עוקב הדוק על החיסון ותופעות הלוואי שהוא גורם למרות שמחקר כזה הוא חובה, להיפך, יש הסתרת והטיית נתונים. ועם זאת, הנתונים שמוצפים מהממצאים הרשמיים של  מגן דויד אדום – מראים סיכון גבוה לצעירים וילדים .

ב-8.9.21 פרסמה מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה (מח"ץ), המורכבת מרופאים ומדענים בכירים, מכתב הקורא לשר הבריאות ומשרד הבריאות להשעות את הבוסטר של המנה השלישית לבני פחות משלושים בגלל הסכנה המוחשית של פגיעה לבבית ומיוקרדיטיס.

ב -13.8.21   הזהירה אלרועי פרייס, ראשת בריאות הציבור במשרד הבריאות כי אין לתת את הבוסטר לבני פחות מ-60. וועדת החיסונים  למשבר החליטה להרחיב את מתן החיסון בניגוד לדעתה ושל עוד מומחים בניסיון למנוע את עליית ההדבקה החולים הקשים והמוות. (82 מומחים, 50 מתוכם הצביעו בעד כולל פרופסור נחמן אש מנכל משרד הבריאות). נכון ל-6.10.21 מתן הבוסטר לא עצר את ההדבקה וההידבקות רף המתים חצה את ה-1000 בגל שהחל בסוף יוני ומספר החולים הקשים שהיה סביב ה- 700רוב חודשי הגל, ירד מתחת ל-500. יחד איתו ובמקביל ירדו החולים והנבדקים – מחוסנים ולא מחוסנים ללא קשר לחיסון השלישי. לבוסטר לא היתה שום השפעה ואם כן – היא לא היתה חיובית.

לעניין הזה יש לצרף את ההתאמה בין הגרפים של החיסונים להדגבקה ולתמותה. האם החיסונים גרמו להדבקה? עם סיומה של 2021 ניראה שהתשובה היא חיובית, שכן במשך השבועיים הראשונים לאחר מתן החיסון, מייצר החיסון מעין "פתיחה" שמאפשרת חדירה של רעלנים וחושפים את הגוף להדבקה מוגברת. הסבר יפה לכך מביא ד"ר רוברט מלון, מי שהמציא את חיסוני ה mRna ועוקב בהשתאות מבוהלת על תהליך הניסוי הלא תקין שנערך על מנת לאשר אותם, על הרעלנים, תופעות הלוואי, התפזרות שומני המעטפת של החיסון והצטברותם בשחלות ועל החשיפה המוגברת של מוזרקים להדבקה בשבועיים הראשונים. כדרך אגב, משרד הבריאות הישראלי וראשיו היו מודעים בזמן אמת לעליה המותאמת בין החיסונים להדבקה ולתמותה.

משרד הבריאות הישראלי פנה לפרופסור דרור מבורך מבית החולים הדסה על מנת שיחקור את תופעת המיוקרדיטיס בצעירים. באוקטובר 2021 פורסמו מסקנות המחקר היא כי השכיחות עומדת על 1:6,500 מחוסנים מתוך המקרים הידועים והמדווחים. סה"כ כ-146 מקרים מהם מקרה מוות אחד. כל המקרים קרו בסמיכות למתן החיסון השני. מכאן נובעת המלצה שאם מחסנים ילדים וצעירים – יש לחסנם בחיסון אחד. מול אלו אומרים החוקרים כי יש לשקול את חומרת המחלה מול סיכוני החיסון.

הדוקטור אלרועי פרייס כבר הודיעה, כיוצא מדברים שאמרה בעבר ומתוצאות המחקר הזה, כי ישראל לא תהיה הראשונה לחסן ילדים.

לזה ניתן להוסיף את דיווחה הילה אלרועי, כתבת הבריאות של ערוץ 13 ב14.10.21 כי לאחר שבדקה את מחלוקות הקורונה אין שום ילד שמאושפז במצב קשה או קריטי וכל אלו שמוגדרים קשים הם ילדים הסובלים ממחלות אחרות והמוגדר קריטי נפגע בתאונת דרכים.

11 הילדים שנפטרו, היו כולם חולים במחלות אחרות אם כי היו גם חיוביים לנגיף. מח"ץ לקורונה מתריעים כי משרד הבריאות משחק בנתונים על מנת לגרום לאיור החיסון בילדים למרות שהנגיף לא מסכן אותם.

שינוי מבורך, שכן ישראל התאמצה בכל עוזה להיות ראשונה בניסוי הקליני הנרחב ושבוקר בתנאי חסר בישראל מאז דצמבר 2020.

תופעת לוואי אחרת שדווחה בהרחבה בארץ ובחו"ל היא הפגיעה במחזור החודשי של עשרות אלפי נשים – כאבים, מחזור מוגבר או הפסקתו בסמוך לחיסון השני והשלישי. מחקר בסמוך למתן החיסונים לא מצא השפעות שליליות על פיריון וקבע כי זוהי תגובה גופנית לחיסון ולאו דווקא לחיסוני ה-MRNA, אם כי יש האומרים כי מוקדם עדיין לקבוע שכן השימוש בחיסון והשפעותיו צעירים בזמן.

נורות האזהרה שנדלקו בחורף המשיכו לנצנץ בעוז בקיץ. משרד הבריאות והממשלה מגיבים באיטיות אם כי גם בעניין המיוקרדיטיס וגם בעניין תופעות הלוואי אצל נשים, מתחילים הגלגלים לנוע. אם כי עדיין, באוקטובר 2021, יש רופאים כמו הד"ר איילת רמון, מנהלת רפואה דחופה באיכילוב המדווחים על פגיעות קשות בילדים ונוער ותת דיווח וטיפול של משרד הבריאות.

הווירוס ילדים וצעירים

משרד הבריאות הישראלי ערך במרץ 2021 נעשה סקר סרולוגי אקראי ורגיל אצל ילדים בני 12-15 בחתך קהילתי. אצל  30% נמצא כי נחשפו לקורונה ופתחו נוגדנים. חצי שנה מאוחר יותר, בספטמבר 2021 אין נתונים כמה מהילדים והנוער נחשפו לנגיף והתחסנו באופן טבעי.

נכון  ל־ 3.21,  30% ויותר מהילדים בישראל מחוסנים – החיסון הטבעי טוב וחזק בהרבה מהחיסון המלאכותי שבו מחוסנת האוכלוסייה האחרת, שכן בחיסון המלאכותי יש מקטעים של הווירוס בעוד שבחיסון הטבעי נוצרים נוגדנים טבעיים לווירוסים שלמים רבים ותאי הזיכרון של הגוף מטביעים את הזיכרון טוב יותר –נתון שאולי מסביר את קוצר ימי חייו של החיסון המלאכותי (צ.ש). מסיבה זו  אנחנו לא רואים הידבקויות חוזרות של מי שנדבק וחוסן באופן טבעי (ר.ל)

הנתון הנובע מכך שלמעלה מ-30% (ויש להניח שכפול מכך מאז) מהילדים נחשפו והתחסנו וששום ילד בריא לא נפטר מהמחלה מראה הוא שהסיכון לילדים אפסי.  

נתון זה אושר על ידי מחקרים נרחבים שמגיעים מבריטניה ומשום מה לא פורסמו על ידי משרד הבריאות הישראלי.  שם נבדקו 500,000 ילדים, 0.00005% תמותה מקורונה. הילדים שנפטרו היו ילדים לא בריאים – בעיות לב וסרטן

פרופסור  אדם פין, מהוועדה המייעצת למשרד הבריאות הבריטי הסביר בראיון לרשת סקיי כי הם המליצו נגד חיסון ילדים בני 12-15 (וצעירים מכך) מכיוון שהסיכון לילדים בגיל הזה קטן עד לא קיים וכי הנזק שיכול להיגרם חמור מההגנה שמעניק החיסון.

משרד הבריאות הישראלי מקדם חיסון בני 5-11 ומוביל קמפיין תקשורתי.

מחקר אמריקני מה-30.8.21 מאשר את החשדות ואת הפגיעות של צעירים לחיסון.

הסיכון בחיסון נער או נערה בגילאי 15-16 לעומת בוגר בן 75 גבוה בפי 8500. לא דומה לשפעת שבה רמת הסיכון דומה בצעירים וזקנים. הקורונה אינה מסוכנת לצעירים באופן מוחלט ואיננה מחלת ילדים – אלא מחלה הפוגעת במבוגרים ובמוחלשי מערכת חיסונית.

לסיכום ניתן לומר כי חיסון טבעי בוודאי אצל ילדים וצעירים עדיף על חיסון – גם משום שהוא מייצר נוגדנים וזיכרון חיסוני עמיד בפני וריאנטים וגם מכיוון שאינו חושף את הצעירים לתופעות לוואי פוגעניות. התעקשותן של ממשלות לחסן אוכלוסיות שהן בני פחות משלושים נראית כטעות ולא כזהירות.

פאוצ'י האמריקני הודיע בפומבי שחיסון חיילי צבא ארה"ב ממתין לתוצאות מישראל. ה-FDA האמריקני לא אישר מתן בוסטר שלישי לבני פחות מ-65.

ישראל ממהרת, מסיבות שלא הוכחו כיעילות ומועילות בפועל, לחסן כמעט בכפיה את האוכלוסיה הישראלית ולהכתים את מי שלא מצדד בפעילות הממשלתית הנמרצת.

מהי הסיבה  שאנחנו מזניחים ולא מנטרים את תופעות הלוואי?

דומה כי למרות שתהליך שלוקח 4-5 שנים זורז לשנה בודדת – מערכת הבריאות הישראלית לא פעלה באופן הולם מבחינת ניטור, שהוא חובה תמיד, ובפרט בתרחיש הקיים. על אף שקיימים נתונים מדאיגים של משרד הבריאות הישראלי עצמו – שהחיסונים עשויים להשפיע דרמטית ולסכן אנשים צעירים, לא נוצרה שום מערכת לניהול סיכונים, ניטור תופעות וניהול סיכונים באוכלוסייה.

רופאים לא מעטים מתלוננים על מערכת דיווח לוקה וחוסר הסברה למתחסנים על הצורך הדחוף בדיווח על תופעות לוואי מכל סוג. https://govforms.gov.il/mw/forms/CovidVaccinationSideEffectsReport@health.gov.il 

עשרות אלפי התגובות הזועמות והכואבות שהופיעו בדף הפייסבוק של משרד הבריאות בתגובה על פוסט היעילות בחיסון מציף אף הוא את תת הדיווח שניראה כזילזול מכוו במי שאיסטרטגיית החיסונים נראית לו נמהרת או מסוכנת.

חוק

בחודש יולי 2020 חוקק חוק הקורונה הגדול על ידי הממשלה שבראשה עמד נתניהו. החוק מאפשר לפקחים ושוטרים להיכנס לבתים ללא צו שופט ופוגע אנושות בזכויות הפרט בשם המאבק במגפת הקורונה. הוא  קיבל את השם חוק הסמכויות המיוחדות, שכן הזכיר לרבים את החוק שחקקו הנאצים על מנת לפגוע בזכויות הפרט בעלייתם לשלטון. החוק עורר מחאה ציבורית קטנה – כ-2000 מפגינים הגיעו לכיכר רבין. חוק הקורונה הגדול שימש להטלת סגרים, לאכיפה פיזית אלימה נגד אזרחים ולקנסות רבים.

חוק הקורונה הגדול עמד גם בפני מפגיני בלפור ופוליטיקאים באופוזיציה שהבטיחו להסיר אותו מספר החוקים הישראלי. תוקפו נקבע לשנה.

ביולי 2021, האריכה הממשלה החדשה, "ממשלת השינוי" בראשות נפתלי בנט, את החוק. יחד אתו הצביעו לא מעט אנשים שהיו באופוזיציה בממשלה שחוקקה אותו כחברי מרץ, מפלגת העבודה, ישראל ביתנו ואחרים. למעשה, בממשלת השינוי שחתומה על הארכת החוק הפוגעני, יש רק מפלגה אחת שהיתה חברה בממשלה הקודמת – מפלגתו של נפתלי בנט. החוק הוארך שוב לחודשיים בספטמבר 2021 ללא שום מחאה או אזכור בתקשורת. הציבור הישראלי, צייתן ומשוכנע במסוכנתה של המגיפה, התעלם מהנתונים הנמוכים של חולים קשים ומכך שמי שנפגע בעיקר היא אוכלוסיית הסיכון ובעיקר הוכיח שאין שום צורך בכפייה כשמסע שטיפת מוח ותעמולה של המדינה ואמצעי התקשורת מצליח כל כך יפה.

ראש הממשלה. משרד הבריאות, משרד הביטחון, תעמולה, תקשורת, הפחדה והטיה

מראשית הגעת הנגיף לישראל השתמשה ממשלת ישראל בתעמולת הפחדה. הראשונים לזהות את הפוטנציאל היו בנימין נתניהו ומי שהיה מנכ"ל משרד הבריאות בר סימנטוב שאיימו בעשרות אלפי מתים.

ייתכן שהדבר נוגע לכך שבריחת הנגיף מהמעבדה אכן יצרה אימה מנגיף שהונדס למלחמה ביולוגית ויאיץ מגיפה בה תישמד חלק גדול מהאנושות. בנימין נתניהו וברי סימנטוב מנכ"ל משרד הבריאות באמת נבהלו וחשבו כך.

מכאן אולי ניתן לגזור את שיתוף הפעולה התקשורתי במאבק בנגיף, בהנחה שעורכי העיתונים הפכו לשותפי סוד ויד ימינה של המדינה בהפצת ההפחדה ההמונית שלא קרתה במציאות. אם כי ייתכן שהסיבה אחרת והפחד מהנגיף הבלתי ניראה והלא ידוע פשוט עבר כזרם חשמל בעולם ובישראל, הרגישה להפחדות ואיומים, הוא הועצם לממדים מיתיים על ידי נתניהו ועושי דברו.

טקטיקת ההפחדה ואמצעים שנלקחו מארסנל המפלגה הקומוניסטית בסין גרמו להטלת 3 סגרים במשך שנה על אזרחי מדינת ישראל, על חובת עטיית מסיכות במרחבים סגורים ופתוחים.

נתניהו השתמש במגיפה לתדריכים והטלת אימה יומית על הציבוריות הישראלית כשאמצעי התקשורת, משתפים איתו פעולה באופן מלא אם מתוך חישובים פוליטיים, כלכליים או התמסרות מסכימה.

מראשית הופעת הקורונה לא נשאלו שאלות, לא הוטלו ספקות ולא נעשתה עבודת תחקיר עיתונאית לבדיקת הנתונים – מי חלה, היכן חלה, האם התאשפז בגלל קורונה או שמא התאשפז, נבדק ונמצא חיובי לקורונה, ומי מהמתים אכן מת מקורונה או עם קורונה.

רק באמצע ינואר 2022, כמעט שנתיים לאחר הופעת הנגיף, נזכרה העיתונות כי היא לא צריכה להעתיק את נתוני משרד הבריאות אלא ממש ללכת לבתי החולים ולבדוק מי חולה ובמה ואיפה הוא מאושפז. התוצאות הלא מפתיעות היו כי מחצית מהחולים (ובהתאמה כניראה מתים) הם לא מהנגיף אלא מסיבות אחרות שבבדיקה שיגרתית התגלו אצלם סימני נגיף.

חלק גדול מהתעמולה נלקחה על ידי הציבור הישראלי בסקפטיות משום ההתנגדות לממשל נתניהו ומכך שחלק גדול ממתנגדיו הניחו שהוא מטפח את המגיפה מכיוון שכך הוא רוצה להמשיך ולהדק את אחיזתו בשלטון ובמשרת ראש הממשלה.

נתניהו אכן השתמש בקורונה, הטיל את כל יהבו על החיסון שבעזרתו יציל את מדינת ישראל ממגפת המאה. גם בתקופת ממשלת המעבר, באפריל 2021, חתם  נתניהו על חוזה נוסף בסך 1.4 מיליארד ש"ח עם חברת  פייזר עבור חיסונים עד לסוף 2022. עוד לפני כן, כבר בראשית מבצע החיסונים הודיע נתניהו כי יש להניח שאזרחי מדינת ישראל יצטרכו להתחסן שוב.

כפי שקורה לאוכלוסיות מבוגרות ובסיכון החל מיולי 2021.

מחקר ישראלי של הכלכלן סטיב אוחנה מצא כי בחודשים בהם התנהל מבצע החיסונים היתה עליה בתמותה היתרה  אצל צעירים (בני 20-49) בין 15-23%. ומכיוון שלא נפטרו מקורונה, ניראה שסיבת המוות עלולה היתה להיות החיסון. עליה תמותת יתר נרשמה גם בהונגריה ואנגליה שגם בהן חוסנה האוכלוסיה במימדים דומים.

בזמן אמת לא דווחו הנתונים האלו וגם היום קשה להגיע למספרי מי שנפגעו באופן מקיף מהחיסון – מפגיעה קשה ועד מוות. בארצות הברית יש דיווח על 15,000 אנשים שמתו מהחיסון ומאות אלפי תופעות לוואי. בישראל קיים רק מסמך התוויות המזהיר את מי שנפגע בחיסון הראשון או השני מלקחת את השלישי. היקף התופעות וחומרתן, מעיד שלמרות שמשרד הבריאות הישראלי לא פרסם אותן – הן נמצאות.

הממשלה החדשה נכנסה לתפקידה בראשית יוני 2021.

ביחד איתה, החל גל נוסף של הנגיף. סדר היום הציבורי מונף לטובת הקורונה ועושה רושם שהתקשורת, שנשמה לרווחה עם הופעת הממשלה החדשה, החליטה ללכת עם תעמולת ההפחדה יד ביד על מנת להוריד כל כשל או חומר שעלול לפורר את הממשלה החדשה שהורכבה מהפכים וניגודים של הפוליטיקה הישראלית. כתוצאה מהמהלך הזה, של איתרוג פוליטי של הממשלה החדשה על ידי הנגיף ותעמולת החיסונים, הפך הגל הנוכחי של הקורונה לעיסוק המרכזי והשתלט לחלוטין על סדר היום הפוליטי והתקשורתי הישראלי, עולה לציבור הישראלי במיליארדים רבים של בדיקות חיסונים, בידודים, גורם לזיהום השיח הציבורי ולהטלת אימה והפרדה, מכנס את האנשים למחנות חדשים של תומכי חיסונים וכל פעולה בעדם ושל מי שחושב אחרת – מחנה שניצב תחת מתקפה וצנזורה פראית של רוב הערוצים והעיתונות.

בהתאמה, לא רק שהממשלה החדשה המשיכה את קווי התעמולה של ממשלת נתניהו, אלא הגבירה אותם שכן  נפתלי בנט החליט לרכב על גל המגיפה ולהצטייר כמי שניצח אותה. הוא לקח את משה קלוגהאפט, שהיה אחראי על כמה מהקמפיינים הארסיים ביותר נגד השמאל וזכויות האזרח הישראליות, והפך אותו ליועצו הצמוד. שר הבריאות החדש לא ערך שום שינוי באיוש משרדו פרט למנות את הפרופסור נחמן א"ש למנכ"ל משרד הבריאות.

משרד הבריאות ווועדת המומחים שלו המליצו  לאשר חיסון שלישי לאוכלוסיות בסיכון,  לחסן אנשים צעירים מגיל 12 ומעלה (בניגוד לחוות הדעת של רוב המומחים ומח"ץ) ולתקוף בכל הכוח את האוכלוסיה שלא התחסנה מסיבות שונות ולקרוא לה פצצות מתקתקות ולצייר אותה כתת מקלע שיורה ללא אבחנה באותה נשימה איים בנט על אזרחי מדינת ישראל כי הלא מחוסנים יגרמו לסגר והפנה אליהם את זעם ההמון המפוחד והמחוסן. וזאת למרות שיותר ויותר נדבקים היו מקבוצת המחוסנים.

העיתונות המשיכה לשתף פעולה ולהטות נתונים ולא לתת במה למי שחשב שיש לנקוט בגישה אחרת (כמו מדעני ורופאי מח"צ לקורונה).

הועצמו מספר הנפטרים הלא מחוסנים למרות שחלק נכבד מהם – מבוגרים או חולים מאוד במחלות אחרות, לא יכלו להתחסן וספק אם החיסון היה מונע את מותם מסרטן, בעיות לבביות ואחרות.

נתוני אחוזי נפטרים ונשאים שנמצאו בבדיקות ב-15.9.21 על ידי חדשות כאן 11.

נאמר ש-41%  מהנפטרים באוגוסט היו לא מחוסנים למרות ששיעורם באוכלוסיה עומד על 12%. מתוך 9.3 מיליון זה אומר 1.11 מיליון, בשונה למה שמופיע בעיתונות ובה נכתב כי רק 850,000 לא חוסנו. יתרה מכך, המספר מתעלם ממספר הילדים באוכלוסיה שהם בני פחות מ-18 ועומד על כ-2 מיליון. לפיכך כמעט 40% מהאוכלוסיה אינם מחוסנים ועוד כמיליון נדבקו והחלימו.

באותה ידיעה נאמר כי 62% מהנשאים החדשים בבדיקות אינם מחוסנים. מה שהכתבה מעלה הוא ש-52% מהם ילדים שלא חוסנו מכיוון שאין שום חשיבות לחיסונם והנגיף לא מזיק להם.

אמצעי התקשורת בישראל תפסו צד במלחמתה של המדינה בלא מחוסנים ובהעצמת הנגיף והחיסון.

דוגמא לכך מגיעה דווקא מאתר שמתיימר להיות אתר פתוח וליברלי בשם דמוקרט טי.וי. ב-14.9.21 נערך בערוך ראיון עם פרופסור יורם לס, מי שהיה מנכ"ל משרד הבריאות ומתח ביקורת על ניהול הטיפול בנגיף מראשית האירוע. הריאיון נוהל על ידי אורלי וילנאי וגיא מרוז וצבר 40,000 צפיות. באופן חד צדדי ואלים, החליט מנכ"ל הערוץ, יאיא פינק, למחוק את הריאיון מדף הערוץ כליל. מתעלם מזכויות היוצרים של המפיקים והמראיינים ומערכי דמוקרטיה וחופש דיבור בסיסיים.

הריאיון נערך מחדש בערוץ של אורלי וגיא וצבר כמות נכבדה של צפיות. במקביל הודיעו מנויים רבים שמחזיקים את הערוץ העצמאים על הפסקת תמיכתם.

יש לזכור כי התו הירוק, אותו סימון של מחוסנים שהודגש והפך למקל ענישה כנגד הלא מחוסנים מיולי 2021, מסכן את האוכלוסיות החלשות ויש להניח שיש לו חלק גדול בהדבקה בבתי האבות. התו הירוק מאפשר למחוסנים לא להיבדק ולקצר את תקופת הבידוד בחוזרם מחו"ל. לא מחוסנים חייבים להציג בדיקה שלילית בהגיעם לבתי אבות ולדיור מוגן. בעלי תו ירוק לא. מכיוון שמחוסנים מדבקים ומדביקים בדיוק כמו לא מחוסנים, ואם סופרים 300 מתים מבתי האבות בגל של יולי עד ספטמבר 2021- ניתן להניח הנחה זהירה כי נדבקו ממבקרים או אנשי צוות מחוסנים שלא נבדקו ואלו חלו והדביקו את מי שאי אפשר לחסן.

אחד הגופים שהועילו רבות בתיווך הווירוס לקהל הישראלי והגבירו את איומיו הוא מפקדת אלון. גוף שהוקם על ידי משרד הביטחון על מנת לקטוע את שרשרות ההדבקה- המצאה ישראלית שלא עבדה אף פעם, אבל הכניסה את המדינה לטרפת בדיקות בידודים וסגרים. החמור מביניהם קרה בערב ראש השנה בספטמבר 2021 שבו נעו מאות אלפי אנשים להיבדק על מנת לוודא שהילדים או הם עצמם אינם נשאים טרם סעודות החג.

המפקדה מאוישת בעיקר בחיילים אבל מוציאה מחקרים שאין להם גיבוי כמו למשל המחקר הטוען כי לא מחוסנים מדביקים פי 20 ממחוסנים. המחקר החסוי של מפקדת אלון הוצג לבג"ץ ב-1.9.21 כשקבוצת הרופאים והחוקרים של "מח"ץ" עתרו כנגד התו הירוק בטענה כי אין לו ערך רפואי ומטרתו (שלא הוכחה, אלא הודהדה על ידי פוליטיקאים כאיילת שקד ורבים מעיתונאי המדיה) תביעתה להעניש את מי שאינו רוצה להתחסן ולגרום לו להתחסן ולהגיע לקבל את הבוסטר שהחל להינתן במדינת ישראל מחודש אוגוסט 2021 מבלי שאושר בשום מקום אחר בעולם.

המחקרים העדכניים, מאז החלה סערת הנגיף, מראים כי אין הבדל בין מחוסנים ללא מחוסנים א-סימפטומטיים,  – עמדה הסותרת לחלוטין את נייר העמדה של מפקדת אלון  שהובאה על ידי המדינה בפני בג"ץ מבלי שטרחה להציג את המחקר המפורט ומקורותיו.

ב- 20.8.21  צצה הידיעה כי חמישה חברי כנסת ישראלים נדבקו לאחר חיסון 3. מה שלא הפריע לפוליטיקאים לשקול להכריז על מי שלא יתחסן בחיסון שלישי כמתנגד חיסונים. המדינה החליטה כי מכיוון שתוקפו של החיסון קצר, מי שלא יתחסן בבוסטר (חיסון 3) יאבד את התו הירוק ואת שלל ההטבות שהוא מהווה. וכך נפתח פתח לשימוש בעוד 8 מיליון מנות חיסון.

כל הדברים האלו מתעלמים מהעובדות. בין יולי לספטמבר 2020, בגל השני של הקורונה, עוד לפני שהתחסן ולו אדם אחד בישראל נפטרו 660 אנשים מקורונה על פי דיווחי משרד הבריאות. בין יולי לספטמבר 2021, כשלמעלה מ-2.5 מיליון ישראלים חוסנו במנה השלישית ("הבוסטר) ורוב האוכלוסיה מחוסנת מינואר, נפטרו בישראל עד לאמצע ספטמבר 889, עליה של כ-26%

האם החיסון יעיל?

בדיקות

ד"ר אמיר שחר, מנהל מחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לניאדו , מי שנמצא בחזית הטיפול בנפגעי נגיף הקורונה וחבר במח"ץ, כותב:

"סגרנו עוד מחלקה על-מנת שיהיה לי אגף מותאם לטיפול בחשודים ובחולים בקורונה. משביתים לסרוגין מחלקות עם נדבקים, נעשו אתמול 150,000 (!) בדיקות כדי למצוא 70 חולים שהוגדרו "קשים" והיו מגיעים בין כך ובין כך לטיפול.  15,000,000  או 20,000,000 ₪ מחיר הבדיקות. רובן מיותרות. במחיר יומיים בדיקות עם תועלת אפסית מוסיפים מחלקה פנימית. אפילו אחת לא נוספה בישראל השנה!  חכם אחד אמר: לחזור על אותה שגיאה שוב ושוב ולצפות לתוצאה שונה, זו טיפשות. גם לרדוף אחרי נגיף נשימתי עם רשת פרפרים. בעיקר בחודשי גלי הווירוס נערכו בדיקות בהיקף כזה כמעט כל יום. אם מחשבים 3 גלים כאלו הרי שאנחנו מדברים על כ-180 יום כפול 20 מיליון ₪. מדינת ישראל השקיעה בבדיקות כ-3.6 מיליארד ₪. יעילות בדיקות הפיסי.אר מוערכת בכ-70%.

בחודש אוגוסט 2021 בוצעו במדינת ישראל קרוב ל 4 מיליון בדיקות PCR. המדינה משפה את קופות החולים על כל בדיקת קורונה ב־150 ש"ח. מדובר בקרוב ל־600  מליון ש"ח בחודש אחד על בדיקות קורונה.   עלות הקמת בית החולים אסותא אשדוד, 650 מליון ש"ח.  תקציב סל התרופות 2019, 500 מיליון ש"ח.

בכסף הזה יכלו להיבנות עוד שני בתי ספר לרפואה ואפשר היה להכשיר ולממן אלפי אנשי צוותים רפואיים. ולהשקיע בפיתוח תרופות.

מסתבר שההערכות שהערכתי על כמות הכסף שבוזבזה על בדיקות, מפקדת אלון וחיסונים היתה הערכת חסר. בעת התחקיר הגעתי לכ-10 מיליארד ש"ח הוצאות. בפועל, לפי פרסומים בתקשורת במהלך ינואר 2022, הוציאה מדינת ישראל הוצאות ישירות של כ-30 מיליארד ש"ח.

בית חולים חדש עולה כ-550 מיליון ש"ח. כ-50 בתי חולים חדשים.

תלמיד רפואה, שחלקם הגדול לומד בחו"ל כי המדינה לא רוצה להשקיע כסף בחיזוק מערך הבריאות עולה למדינה 100,000 ש"ח לתלמיד. 30,000 רופאים חדשים. או לחליפין חצי חצי? כמה שהמדינה צריכה?

לא קרה.

יעילות החיסון על סמך המידע הגלוי

משרד הבריאות מודה כי החיסון אינו מקנה הגנה מהידבקות והגנה וקו ההגנה האחרון של החיסון הוא כי הוא מונע תחלואה קשה. 

ב-5.8.21 אמר  דר קובי חביב מנהל מרכז הרצוג על כך כי 85-90% מהחולים הקשים המאושפזים הם מחוסנים.

ב-22.7.21, פרסם עדו אפרתי בעיתון הארץ כי משרד הבריאות מעריך את יעילות החיסון במניעת הדבקה ב-40%, נתון שלא היה מזכה את החיסון בתואר חיסון על פי ה- FDA, ירידה תוך שבוע מהצהרת משרד הבריאות כי החיסון מגן ב-64%, גם ההגנה מפני אשפוז ומחלה קשה ירד ב-%5 מ-93% ל-88% עם הסתייגות של העיתון כי ייתכן שהנתונים מוטים או אינם מדויקים.

מבצע הבוסטר – החיסון השלישי שהחל סוף יולי 2021 הגיע 6.10.21 להיקף של  3.63 מיליון מחוסנים. מספר החולים הקשים נשאר יציב. מספר המתים עלה ב-600.

ראשית  ספטמבר

ב-15.9.21 חוסנו בישראל בחיסון השלישי (הבוסטר) כ-3 מיליון אנשים. שליש מהאוכלוסיה. מספר המתים הגיע ל-7452 (על פי קופת חולים כללית רובם סבלו ממחלת רקע אחת או יותר) ומספר החולים הקשים נשאר יציב –  667 (מתוך כ-1000 חולים מאושפזים סה"כ), שני שליש מהם לא מחוסנים לפי נתוני משרד הבריאות. 919 נפטרו מאז כניסת הממשלה החדשה והתחלת מבצע החיסונים, 606 מהם בחודש אוגוסט. שני שליש מהמתים היו מחוסנים.  

6.10.21

על פי מאמרו של פרופסור  גופטה, אחד המומחים העולמיים, החיסון הנוכחי אינו יעיל כלל כנגד זן הדלתא ולפיכך גם המחוסנים (פעמיים או שלוש) אינם מחוסנים כנגדו והגל יעלה וירד ללא קשר לחיסונים כאלו או אחרים.

תמונת המצב בראשית אוקטובר 2021 מאשרת את מה שכתב גופטה באפריל 2021.

יש לזכור כי בהודו (שאוכלוסייתה כ-1.4 מיליארד נפש), שבה  חוסנו בסך הכל כ-4 מיליון בזמן הגל שבין אפריל ליוני 2021, שפגע בעיקר במרכזים המאוכלסים בצפון הודו, דעך לחלוטין והודו חזרה לתפקוד רגיל ללא עזרת החיסונים.  עד היום חוסנו בהודו פחות מ-12% . גם שם לחיסון אין השפעה על התפרצות הווירוס.

משרד הבריאות עצמו הודה כי טווח ההגנה המקסימאלי של החיסון הוא חצי שנה. ועם זאת, מעיון בטבלאות האקסל של משרד הבריאות, הופיעו בסופו של הגל השני, במרץ 2021, 80 חולים שחוסנו וחלו למרות זאת. ייתכן שטווח ההגנה של החיסון לא עולה על חודשיים.

העיתונות  המשיכה לזלזל בקשר בין החיסונים, תופעות הלוואי והמוות כפי שזלזלה כמה חודשים קודם בכך שהיתה עליה מותאמת בתמותה במקביל למבצע החיסונים הראשון.

רק ב-30.9.21 התפרסמה בעיתון הארץ כתבה על דיווחים רבים על פגיעה במחזור הסדיר של נשים בגיל הפוריות. וזאת למרות שדיווחים כאלו קיימים מאז ראשית מבצע החיסונים. שבוע לאחר מכן הצטרף האתר של YNET  לדיווח. מסייג את תופעות הלוואי הנרחבות בכך שהחיסון בטוח.

בעולם:

אנגליה, שנקטה באיסטרטגיה הפוכה לישראל, חזרה בראשית יולי לחיים רגילים אין גל אין הדבקות, תמותה רגילה.

שוודיה דנמרק ונורבגיה אף הן הסירו מגבלות. סנגפור הודיעה כי הקורונה אינה מחלה מסוכנת וכי מי שחולה שיגיע בעצמו לבתי החולים.

בארצות הברית החלוקה היא פוליטית – הממשל הדמוקרטי ומושלים דמוקרטים תומכים בצעדים מגבילים ובחיוב חיסונים בעוד מדינות רפובליקניות נוקטות באיסטרטגיה הפוכה.

שכן חלק גדול מהיחס לקורונה הוא פוליטי ולא רפואי או מדעי.

חוץ לארץ. העברה בטיסות ושדות תעופה. תיירות נכנסת, תיירות יוצאת

בשנה וחצי האחרונה החליטה מדינת ישראל מסיבות שונות להרוג את ענף התיירות הנכנסת. מכמעט 4 מיליון תיירים בשנה ירד המספר לאפס. ענף שלם – מדריכים, אוטובוסים, בתי מלון, אתרים, מסעדות ואתרים הפסיק להתפרנס. כי קורונה. אירופה חוזרת לעצמה כבר מזה כמה חודשים. בארצות הברית ובמקומות אחרים בעולם אפשר אבל ישראל, שמיתגה מדינות שונות באדום כדי לכפות בידודים על החוזרים משם – סגרה את שעריה בפני תיירות נכנסת.

אלא שעל פי נתונים, רק אחוז מהחוזרים מחו"ל נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. יש לזכור כי הנוסעים נבדקים טרום טיסה, כל מי שעל המטוס אמור להיות בדוק וללא נגיף ובנחיתתם הם נבדקים שוב ומבודדים את עצמם עד לאחר הבדיקה.

לפני הבחירות במרץ 2021 הגבילו שר הפנים אריה דרעי בעצה עם בניימין נתניהו כניסת תושבים ואזרחי ישראל למדינה. ההגבלות לא הושתו על חרדים מתוך ההנחה שהם שייכים לגוש מהימין ויצביעו לטובתו. איום הנגיף והוועדה ממנה צריך לבקש – הפך לפוליטי.

רק לאחר הגשת בג"ץ ותחקירים עיתונאיים בוטל המיתווה הממשלתי שנומק בנימוקים רפואיים של כניסת ווריאנטים מחו"ל.

מדינת ישראל ושר הפנים שלה (אריה דרעי) סגרו במחי יד את מעבר הגבול של טאבה ליציאה לסיני ומצרים בחודש מרץ 2020. המעבר נפתח חלקית רק לאחר מאבק משפטי תקשורתי ופוליטי ארוך  של קבוצת "אוהבי סיני" לאחר שנה (30.3.21) ורק בחודש ספטמבר 2021 לאחר שורה של בג"צים, בוטלו הגבלות המעבר של מספרי הנוסעים. סגירת המעבר נבעה מהחלטה שרירותית שלא נתמכה בשום עובדה ובאה להעניש את הישראלים. שכן לזרים נשאר המעבר פתוח. גם לאחר הפתיחה החלקית, הוגבל מספר העוברים וזה בשל לחץ פוליטי של עיריית אילת שלא רצתה שישראלים יצאו לנפוש בסיני. הנגיף שימש במשך תקופה ארוכה כזרועה הארוכה של הממשלה בהגבלות על חופש התנועה של אזרחי מדינת ישראל.

בראשית אוקטובר הודיעה הממשלה על חידוש תנועת התיירים, מתנה את כניסתם בחיסון כפול. בכך הודתה המדינה כי החיסון השלישי מיותר, ולמרות זאת לא הסירה את מגבלות התו הירוק מאזרחיה אלא המשיכה ללעוג ולהתעלל בהם.

מדיניות הניסוי , יעילות ותוקף החיסונים על פי המידע הגלוי

נתוני יעילות החיסון מופיעים בטבלה הזו של משרד הבריאות הנכונה לראשית אוגוסט 2021

היא מראה שיש גל גדול של מחוסנים שנדבקים בקורונה. אלא שהטבלה לא עונה על מתי חוסנו הנדבקים. האם החיסון טוב לחודשיים? שלושה? חצי שנה? הנתון המרכזי בטבלה הוא של מי שנדבק יותר משבועיים מאז שחוסן. מבצע החיסונים החל בדצמבר ורובו הסתיים עד למרץ 2021.

בספטמבר 2021 הודה המדען הראשי של פייזר והמשנה למנכ"ל כי ישראל היא שדה הניסויים של החיסון. כלי תקשורת בישראל ניסו לגמד את הדבר ולטעון כי הדבר נורמלי.

וזאת למרות שמשרד הבריאות דאג בעצמו להעברת נתונים רגישים לפייזר על ידי משרד הבריאות ואלרועי פרייס

ניסוי הבוסטר – החיסון השלישי, נוסה על פחות מ-400 חולים על ידי פייזר כשבישראל נוסה הדבר על כ-3 מיליון אזרחים.

בדיון של ה-FDA על הצורך במתן חיסון דחף שלישי (בוסטר)  ב-17.9.21, אמרו האמריקנים בביקורת על המידע שהציגו הישראלים עבור פייזר לוועדה, כי יש הבדל בין חולה קשה לפי ההגדרה האמריקנית לישראלית, שומטים את הקרקע מתחת לרגליים הישראליות ולמסד הנתונים כולו.

התו הירוק

התו הירוק, או דרכון המתחסן אינו המצאה ייחודית לישראל. הוא קיים למשל גם בצרפת ובגרמניה. וגם שם מטילות המדינה מגבלות על הלא מחוסנים. אלא ששם יש סוג של מגבלות מנומקות רפואה. בישראל הסיבות להטלת התו הירוק ואכיפתו על ידי שוטרים ופקחים, מניעת השתכרות וחינוך, הן בשל רצונה הנמרץ של המדינה לכפות את החיסון השלישי לאור הידיעה כי פג תוקפם של המנות הראשונות.

בית המשפט העליון סירב להתערב בסוגיה כשעתרו אליו אנשי מח"ץ – מומחים לא פחות מאנשי משרד הבריאות.

ב-5 בספטמבר 2021 התקיימו דיונים על התו הירוק שמגביל לא מחסונים ואחרים מכניסה למקומות בילוי ואחרים, מגביר בידודים ומהווה מנוף לחץ על האוכלוסיה הישראלית להתחסן.

שרים כניצן הורוביץ ואיילת שקד וראש הממשלה בנט בעצמו ,הודו כי אין לדבר שום ייתרון רפואי. הדיונים עצמם נחשפו לציבור ומתוכם עולה כי אנשי המדע והרפואה לא ראו בתו שום טעם וכי מי שקבע בסוף היו יועצים איסטרטגים של ארגון "מדעת", אירגון שמרני ימני המקורב לנפתלי בנט המשמש כראש ממשלה ומשתמש בקורונה ובחיסונים על מנת לבצר את שליטתו באזרחי מדינת ישראל.

אם לצטט את אלון מזרחי, אחד החושבים והכותבים החריפים בישראל שהביא את הטקסטים :

מתוך הישיבה: /האקדח המעשן/. אחרי קונצנזוס בין כל הרופאים בישיבה שאין לחסן מחלימים, בוודאי לא לחייב, מגיעים שניים והופכים את הקערה על פיה. מיהם השניים?

 1. אדווה לוטן, יועצת אסטרטגית, מנכ"לית מדעת. השני: אלמוני/ת שזוכה רק לכינוי "ד'" ממרכז המידע.
 2.    אסטרטגית ואלמוני מחליטים על מגבלות החופש ואורח החיים של אזרחי מדינת ישראל ללא שום קשר למצב הבריאותי ולאיכות החיסון והבוסטר.

אם היה צריך להבין את מצבה של ישראל שנמצאת במצב מביך במספרי מתים וחולים  – ייתכן שהתכתובת הזו מסבירה איך מנוהלים כאן הדברים.

שכנים

ישראל מוקפת במדינות. הגבול פתוח עם שתיים מהן ובתוכה, ללא הבדל גדול, ביהודה ושומרון חיה אוכלוסיה של כ-3 מיליון אנשים בשכנות גדולה. ולמרות זאת, במדינות הסובבות את ישראל וביוון אליה נוסעים רבים מהישראלים, אין התפרצויות קורונה ואין דיווחים על תמותה ומחלה קשה. הנתונים האלו מעלים תמיהה. יש שיגידו כי המדינות מסביב, כולל הרשות הפלשתינאית, סובלות מתת דיווח. ועם זאת, אפשר לסובב את הדברים ולומר כי ישראל סובלת מדיווח יתר.

זו תכונה ישראלית ישנה – רעש, היסטריה ויצירת פסיכוזה חברתית. היא דועכת ברגע שמגיעה הפסיכוזה הבאה. ישראל נעה מפסיכוזה לפסיכוזה. נגיף הקורונה, אותו נגיף ויראלי נשימתי שעולה ויורד בגלים, מספק לה את הפסיכוזה שלו היא נזקקת.

וולקאם טו איזראל.

ולסיכום:

מדינת ישראל קיבלה את הנגיף, כמו מקומות רבים בעולם בפחד ובהלה. הגיבה בצורה שחרגה מכל פרופורציה, התעלמה מצוות המגיפות שהכין תוכנית בדיוק לעניין זה והחלה להסתמך על מומחים שונים ללא שיטה, חלקם אנשים שהנגיעה שלהם לנושא מוטה מהשקפות עולם שמרניות ומבוהלות.  אחרי שנה וחצי, מדינת ישראל לא השתחררה מהעיסוק ואיסטרטגיית ההפחדה והגאולה.

המדינה אימצה את איסטרטגית החיסון כפתרון יחיד, מה שגרם, עם הופעת החיסון, לחתימת חוזה מושחר עם ספקית גדולה אחת ומהלך חיסוני על כלל האוכלוסיה ללא הפרדה ורמת סיכון גילאית. ההתרכזות בחיסון גרמה להתעלמות מתופעות לוואי ומכך שהתועלת בחיסון כל האוכלוסיה נמוכה וכי יש להתרכז במבוגרים ובפגיעים. ההחלטה לנסות לאיין נגיף נשימתי על ידי חסינות עדר (נושא שאף פעם לא הוכח כהצלחה) גרם להשקעה של כ-4.5 מיליארד ₪ בחיסונים.

ההשקעה בחיסונים גרמה להתעלמות מהמסלול התרופתי, שלפחות בחודשים הראשונים ניראה מבטיח ויכל למנוע אישפוזים והתדרדרות למחלה קשה ולמוות.

באותה תקופה עלה רעיון שרשראות ההדבקה, הסגרים והבידודים – השלושה ביחד גרמו לכך שבמקום שהאוכלוסיה הצעירה תידבק בנגיף שלא מזיק לה ותתחסן ובכך תיצור שכבת הגנה מחוסנת על המבוגרים והרגישים, קרה ההפך וחלק מהצעירים נחשף לנזקים.

רעיון קטיעת שרשראות ההדבקה (מפקדת אלון), גרם להוצאות מיליארדי שקלים (למעלה מ-5 מיליארד) ולא הצליח.

הסגרים, הבידודים, השבתת מערכת החינוך, ייצרו נזקים נפשיים פיזיים וכלכליים שעלותם מעורכת במאות מיליארדים. חלקם בנזקים ישירים של הפסקת ייצור , התפרנסות ומיסוי, וחלקם בנזקים נפשיים לילדים ומבוגרים בגילאים שונים.

בתחילת הופעת הווירוס וכך גם בגל הרביעי נחשפו אוכלוסיות מבוגרות בבתי אבות להדבקה על ידי מחוסנים – שכן החיסון לא מונע הדבקה והידבקות.

למרות, ואולי בגלל הפגיעה במעמדו של החיסון כמציל יחיד- הופנה הזעם כלפי אלו שבחרו לא להתחסן והמערכת יצאה נגדם במערכת של הסתה מאורגנת.

הגל הרביעי וסופו מדגימים כי אין קשר בין התחסנות וגלי הנגיף ומקובל היום לומר כי החיסון מגן מפני מחלה קשה ומוות. גם אלו נתונים לא ברורים שכן למעלה מחצי מהמתים בגל האחרון היו מחוסנים פעמיים או שלוש.

והתרופות? מה עם התרופות? יש כמה וכמה בפיתוח. יש תרופות מדף יעילות וזולות שהושמצו ומשום מה לא נעשה בהן שימוש.

ועושה רושם שהדבר החשוב הוא להפסיק לבדוק אנשים בריאים ולהתחיל להתייחס לקורונה כאל נגיף נשימתי רגיל – כן, להתייחס אליו כאל שפעת ולחזור לחיים נורמליים כמה שיותר שכן העיסוק המוגבר בו גורם להרס החברה, הדמוקרטיה והכלכלה הישראלית. והעולמית.

8 תגובות

 1. כתבה מעולה
  הדפסתי במספר עותקים ומוסר באופן ידני למשפחה וחברים שלא רוצים או לא מעוניינים לשמוע / לקרוא את מה שאני שולח להם באמצעים דיגיטאליים.
  בסוף כולם יבינו…… אם לא מהפה אז מהTחת.

 2. זה אתר פרטי ואתה מגיב למשהו שכתבתי. אתה לא חייב להגיב, אבל אם אתה מגיב – אני מבקש בפנים גלויים. אם לא – לא חייב

 3. יפה מאד
  סוף סוף עבודה עיתונאית ראויה! (בניגוד לז'אנר הרוווח של ציטוטים ללא בדיקה/דיקלום מסרים)
  הניתוח הכי מעניין ומקיף שקראתי אודות הקורונה
  ואני גם ממש מסכים עם רוח הדברים

 4. ארוך וממצה .
  אבל ( גדול )
  1. התייחסות למספר נפטרי הקורונה היא הליכה אחרי מי שרוצה להפנות את המבט לכיוון צר .
  לאורך כל תקופת המגפה ( מגפונת ) התברר שאין חריגה במספר הנפטרים מכלל המחלות .
  בשנת 2020 הייתה תמותה למיליון נפש גבוהה מאשר שנה לפניה , אבל לא שנה חריגה בעודף התמותה . היו שנים יותר "גרועות " . שנת 2021 גם היא מסתמנת כשנה שאינה חריגה בעודף תמותה .
  לאורך כל שנות האלפיים , החל מינואר 2000 יש דוחות אפידמיולוגים שבועיים , שבסוף כל דוח יש את מספרי הנפטרים , וכן את הנפטרים מדלקת ריאות עם סיבות אחרות .
  10-12% מכלל הנפטרים כל שנה סעיף הפטירה הוא דלקת ריאות עם סיבות אחרות . כולל בשנת 2020 וגם בשנת 2021 .
  2. מאחר ומהרגע הראשון פוליטיקאים הם שניהלו את המגפה , וכל המנופים היו בידי הפוליטיקאים .אז אין ברירה אלא דרך אחת = להקים רשימה לכנסת של אלה אשר דעתם על הניהול במדינה שונה .
  שום חבר כנסת לא קם כנגד המהלכים של הממשלה , כולל יפעת ביטון-שאשא .

 5. להערכתי הכתבה הזאת תהיה הבסיס לבדיקה שתיערך בעוד 30 שנה לאחר חשיפת הדיונים ובעקבותיה יואשם כל מי שלקח חלק בהחלטות בעת הזאת.
  הכתבה מעולה ומקצועית. צל'ש!!

 6. תודה רבה על ההשקעה בהבאת הדברים, העובדות והמידע הרחב.
  היה מרתק לראות את כל המציאות שחווינו בכול תקופת הקורונה עד עכשיו, כתובה בשחור על גבי לבן בסדר הנכון מההתחלה ועד היום.
  לשמחתי בסיכום הזה שכתבת נראה שעברנו את השיא ושאנחנו בדרך לסיים עם סיפור הזוועות הזה, עדיין יש תקווה שזה ייגמר.
  עד לא מזמן האמנתי שהכול ימשיך להיתדרדר בעולם, ושאף אחד לא יהיה כאן כדי להציל את המצב.
  דבריך עודדו אותי מאוד והיו לי כמו אור שמסמן על המסלול האחרון של סוף המנהרה.
  בכבוד גדול ותודה רבה 🙏❤🥂

 7. כל הכבוד על ההשקעה .. 👍👍
  בקשר לתגובה של המדינות לקורונה ומה שקורה בתקשורת – לא רק כאן בארץ – אני מעתיק לכאן שירשור מהטוויטר של דר' רפאל ציוני

  rafael zioni 17 באוג׳ 2021
  @rzioni

  כתבתי את זה לפני שנה בפורום רופאים פרטי. רוצה שתבינו את העניין מה הלך כאן בשנה וחצי האם זה תוכנן? כן ולא. אם אתם רוצים להבין כיצד הגענו לאן שהגענו אני אכתוב לכם בדיוק מה אני חושב שהתרחש.
  כאשר הסארס פרץ לעולם ואנחנו כוירולוגים עקבנו אחריו במרכז העולמי בסיאטל.
  הפחד שלנו היה שזה יתפשט ויהרוג מיליונים. המעבדה לידי הגישה גרנט של חמישים מיליון דולר לקרן של ביל גייטס לחקור את הסארס. אבל אז בדיוק הוירוס נעלם כמו שהוא הופיע.
  ב-2005 מתפרסם מחקר מפתח שהנושא בו השפעת של 1918. בו החוקרים הדגימו איך אפשר ליצור מוטציות שונות שמדמות את השפעת ההיא. הם בטיפשות שלהם נותנים את הטכנולוגיה ההיא באופן פתוח. מכאן הבעייה מתחילה כי יש מירוץ ליצור מוטציות שונות כדי להבין מנגנונים שונים. הסכנה בדבר כמובן היא שיתפתח וירוס על שיכול לחמוק ממעבדה וליצור אסון. ב-2014 יש החלטה להפסיק את הניסויים הללו בגלל הסכנה שהם עלולים ליצור. המחקר מופסק בארהב אבל מומשך בסין כי שם הרגולציה פחותה בהרבה. הסינים מפרסמים ב2015 את המחקר שלהם על קורונה שהיא די דומה לסארס אבל מעבדתית מזן של קורונה שנמצא בעטלף אבל לא מדביק בני אדם. מה הם עשו. הם פשוט הפכו זן מעבדתי שלא מדבק לבני אדם לזן מעבדתי שדומה לסארס שכן מדבק.
  ארגון הבריאות העולמי עושה סימולציה ב-2015 לקורונה בה הם חושבים על וירוס על וההשלכות שלו. המסקנה היא שכנראה זה בלתי נמנע. וחייבים למצוא פתרון. כל המידע כאן מלמד שידעו מראש מה כבר הולך להיות. האמת שציפו לוירוס הרבה יותר קטלני מהעכשווי.
  לפי התרחיש שלהם הנגיף היה אמור להרוג מאות מיליונים. והתוכניות לסגר ומציאת חיסון מהיר ככל האפשר כבר היו מוכנות מאז. כאשר קוביד מגיע לעולם, הם פשוט הפעילו את התוכניות הללו. מה הבעיה? הבעייה היא שקוביד לא הרג מאות מיליונים. והתרחיש שהם התבססו עליו הוא תרחיש על קורונה הרבה יותר קטלני.
  לכן כל המערכות בעולם פועלות לפי התוכנית הזאת שהוכנה מראש. וכמובן שמדובר בגוף די מסורבל שמתקשה לשנות את התוכניות יחד עם תאוות הבצע של חברות הפארמה השונות. קיבלנו מגיפה די מזוייפת יחד עם שליטה גלובאלית של גורמים שניצלו את הנושא כל אחד מהסיבה שלו. הטמטום האנושי הוא אין סופי..
  ———————————————————————————————
  סוף שירשור
  ———————————————————————————————

  עכשיו – אם נוסיף לזה את אירוע – event 201
  https://www.youtube.com/watch?v=AoLw-Q8X174&t=143s
  אפשר לראות שם את הסימולציה לתכניות האלה, מן הסתם היות וזה משהו של האום, לא משהו רק אמריקני, אני מניח שהתוכניות כפי שמתבטאות בסימולציות מבוצעות בכל מדינה בצורה פחות או יותר זהה, ושהתקשורת היא חלק מזה ופועלת על פי ההנחיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.