צור שיזף

מדורים

כתבות נוספות

איפה נמצא הר סיני האמיתי

היהודים מעולם לא אמרו היכן בדיוק ניתנה התורה. כתוב שתורה ניתנה בהר סיני. הר האלוהים. אבל מעולם לא נקבע המקום גיאוגרפית. הנוצרים, ואחריהם המוסלמים החליטו שהר סיני הוא ג’בל מוסא שבדרום סיני. ועכשיו, בעשרים השנים האחרונות החליט פרופסור יהודי שהר סיני נמצא במקום אחר לגמרי. פה, קרוב מאוד, בנגב. שם ניתנה התורה. דרך שם עבר עם ישראל בנדודיו. האפיפיור הכריז השנה כי הוא מכיר בכרכום כהר קדוש. שזה הר האלוהים עליו כתוב בתנ”ך. והיפה בכל הסיפור הקטן הזה, שהיהודי עמנואל ענתי, מדען בעל שם עולמי, זכה בברכת הנוצרי הבכיר מכולם. הכנסייה זונחת מסורת של 1500 שנים לטובת ממצאים בני עשרים שנים.

הר האלוהים – כתבה

2 Responses

 1. אני חושש שקצת בלבלת דוקו עיתונאי עם אמונה. שלושת הסיפורים נחמדים – היהודי, הנוצרי יווני והנוצרי קתולי. לא כל כך משנה מה הוויכוח ושני ההרים יפים.
  אשרי המאמין!

 2. לא ראיתי יצירה עמת הארץ יותר מזו.
  ראשית מוכח מכל ששם היה מקום של עובדי אלילים ומזלות. לפי החריטות של המזלות שם. אין שום הוכחה ששם הוא הר סיני. וכל האינפורמציה שמובאת בוידיאו מגוחכת לכל ילד שלמד את התנ”ך בצורה מסודרת.
  בנוסף לכך ענתי עצמו אומר שהוא לא מומחה לתנ”ך ולי נראה שחסר לו ידיעות בסיסיות של כל ילד בכיתה א’ בישראל.
  הדבר הכי מקומם הוא שפורסם תמונה של הסנה הבוער. אני הייתי שם וכל בר דעת שהיה שם אמר שלשייך את המחזה לסנה? בוער באש? זה הפלגה דמיונית שאפילו השוטה הכי גדול לא היה מקבלו. מדובר בחור הנמצא בסלע ואור השמש מאיר עליו. איפה הסנה ואיפה האש?
  בנוסף לכך התפלאתי למה לא הובאו את המקורות של רבי סעדיה גאון רבן של כל בני הגולה בזמן שמעיד שהיה בהר סיני ונותן סימן למקום שיש שם אבני שבתוכם נראית צורת הסנה וכמה ששברו אותם תראה את צורת הסנה.
  בנוסף מה שאמרתם שיציאת מצרים אומצה על ידי ירבעם ואח”כ על ידי יאשיהו המלך אין לו שחר וזה נגד כל התנ”ך האם ידעת שקרבן פסח שייך ליציאת מצרים.יהושע שהיה יותר מחמש מאות שנה לפני ירבעם כותב שכל העם עשו את חג הפסח.
  אין זה מכבודי לענות על התאוריה השטויות הזאת שאין לה כל שחר. רק זה מבזה את בעל התאוריה ואם היה חוקר ברפואה היה אסור לקחת את המחקרים שלו.
  מובן מאיליו שהאפיפיור הכיר במקום כהר סיני כמו כל תורת הנצרות שהיא בנויה על אינפורמציה מעורבבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות קשורות

כתבות נוספות

מדורים

כרם שיזף

יין ושמן זית- ענבים טובים עושים יין טוב

שלחו הודעה

tsur@shezaf.net  |  טלפון: 054-4975548

כל החומרים באתר shezaf.net, כתובים, מצולמים מוסרטים או מצוירים מוגנים בזכויות יוצרים ©. אין להשתמש בשום חומר מהאתר למטרות מסחריות, פרסומיות או לכל סוג של תקשורת חזותית, כתובה או אחרת ללא רשות מפורשת בכתב מצור שיזף.