יואב בן-דב

יואב בן-דב עשה באוניברסיטת תל אביב תואר ראשון בפיזיקה ואסטרונומיה ותואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות. את הדוקטורט באפיסטמולוגיה והיסטוריה של המדעים המדוייקים ושל המוסדות המדעיים הוא קיבל מאוניברסיטת פריז-צפון בנושא הפילוסופיה של תורת הקוואנטים.
משם (ובמקביל), פנה לשדות שאותם הוא חוקר על מנת להבין וקיבל תעודה של הפקולטה ללימודים אסטרולוגים בלונדון, למד לימודי טארוט ופסיכומאגיה בהדרכת אלכסנדרו ז'ודורובסקי בפריז.
כותב, מרצה, יועץ ומעביר סדנאות בנושאי פיזיקה, היסטוריה ופילוסופיה של המדע, חינוך והוראת המדעים, קוונטים וכאוס, מדע ומיסטיקה, הודו ופילוסופיה מזרחית, טראנס וסמים, תרבות דיגיטלית, קלפי טארוט ופסיכומאגיה.
תוך שהוא חוקר ומלמד במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב מאז 1989.
כמו כן שימש כעורך מדעי של כתב העת "גלילאו" למדע פופולרי (1995) ועורך מדעי הטבע, אנציקלופדיה "אביב חדש"
כותב ומנחה סדרת תכניות: חיים על המסך - מחשבים ואינטרנט, אסכולה - הטלוויזיה החינוכית (1996) שימש עד מומחה בעניין תרבות הטראנס בישראל (1998) וב- במשפט האסטרולוגיה - קדושי נגד לפיד (2002).

 

 

מספריו :
קריאה בקלפים, הוצאת כתר 1981 - ספר הטארוט הראשון בעברית.
פיסיקה, תורות ומושגים, האוניברסיטה המשודרת 1991 (תורגם לצרפתית, ספרדית ופורטוגזית).
תורת הקוונטים - מציאות ומסתורין, הוצאת דביר 1997.

 

מסעות בזמן - איך להרוג את סבא הוא חיבור קצר ומשעשע על היחסיות בזמן, על עיקומו, על הדרך רבת המאמץ והאנרגיה על מנת להגיע לעתיד ועל היכולת למצוא את החור השחור שבעזרתו יהיה ניתן להקיף את היקום העקום ולחזור אחורה בזמן אחרי שהיגחנו לעתיד.

על פי יואב בן דב, מבחינה פיזיקלית זה בהחלט ייתכן, וכפי שהוא מראה על פי חשיבתם של פיזיקאים אחרים - הכל אפשרי מכיוון שכניראה שיש יקומים מקבילים בהם קורים די הרבה דברים בו זמנית.

ולשאלת השאלות, מדוע לא באים לבקר אותנו מהעתיד - זאת אומרת למה עוד לא פגשתנו פה את צאצאינו מאחר כך - הוא עונה תשובה (אופטימית למדי) שהם לא מבקרים אצלינו כי מבחינת תיירות הזמן - אנחנו פשוט לא מעניינים מספיק.

 

האתר של יואב בן דב

title Filter 

מספר מאמרים 
# כותרת מאמר צפיות
1 טארוט | יואב בן-דב 1754
2 יואב בן-דב 2829
3 מסעות בזמן - איך להרוג את סבא/ יואב בן-דב 2974