כתבות בארץ

העיר - ללכת על המים - הטיילת הגדולה מהחלומות

עיתונות - כתבות בארץ

העיר - ללכת על המים - הטיילת הגדולה מהחלומות
שרתון

הדבר המוצלח ביותר בתל אביב הוא הטיילת. אם כי היא, כמו הרבה דברים במציאות הישראלית, הרבה פחות טובה ממה שהיתה יכולה להיות. הצלחתה הכבירה רק מוכיחה מה היא צריכה להיות.
 
 

הבשורה על פי נצרת

עיתונות - כתבות בארץ

הבשורה על פי נצרת
נצרת - הבשורה
"אתה מבין את העיר הזאת?" שאל אותי ד'הר כשעמדנו על מרפסת הבית שבנה הסבא שלו מול כנסיית הבשורה " ללורד ( Lourdes ) שבצרפת באים כל שנה מליוני תיירים כי מישהי חלמה שהיא ראתה את מרים ולפטימה שבפורטוגל עוד כמה מליונים כי איזה ילדה קטנה דיברה לפני פחות ממאה שנים עם הבתולה הקדושה. ופה? כאן ישו האמיתי התהלך, פה הוא חי את רוב חייו הבוגרים. מריה חיה פה. ויוסף. וכמה תיירים מגיעים לפה בשנה? אבל כשאני מביט בנוף אני מבין למה ומוחק את הבניינים שאני לא רוצה לראות, את מפלצות הבטון שמסתירות את ההרים."
   

דג הפיל

עיתונות - כתבות בארץאחד המרכיבים החשובים ביותר בביטחון ישראל הוא דג. לא הליוויתן (רעו של שור הבר מגן עדן), גם לא הדולפין החכם והצחקן (שמשמש שירותי ביון ואבטחת נמלים ברחבי העולם) ואפילו לא הכריש או הגפילטע פיש אלא דג קטן עיוור ורועד שחשיבותו למרות גודלו ( שאינו עולה על 20 סנטימטרים ) רבה בהרבה מזו של מפלגת הגימלאים.
 

הר האלוהים

עיתונות - כתבות בארץ


צ
יורי סלע בהר כרכום

"ולמה דווקא ההר הזה?"
"מסורת. לכל מיני עמים. לפני כמה שנים פרסמתי סברה כי בגלל הצור הנהדר שיש פה הוא הפך לקדוש לפני 15 אלף שנה. הייתי משוכנע בזה, היום לא כל כך, אבל אין לי הצעה אחרת."
   

עמוד 2 מתוך 3