דעאש, מסע אל מפתנו של השטן

הרצאות - הרצאות
מסע אל מפתנו של השטן הוא מסע אל שורשיה, לידתה וצמיחתה של המדינה האסלמית  -
דאעש כפי שהיא נקראת בידי אלו הנלחמים בה.


הפריצה המהירה, ההשתלטות על מרחבים, האכזריות, ההוצאות להורג המצולמות והמוקפדות, האונס, העינויים, הפנאטיות הדתית והשימוש הבו-זמני במיתולוגיה האסלמית ובטכניקות תקשורתיות עדכניות, הביא ליצירתה של מפלצת מפחידה ומאיימת. יכולת ארגון צבאית ואזרחית, גמישות ומניפולציה וכינונה של ח'אליפות אסלמית סונית מקץ 1000 שנים, היא התופעה הגדולה והמדהימה של ראשית האלף השלישי.
אבל מהי? איך ומאיפה נולדה? מי אירגן את המדינה שאינה דומה לשום דבר אחר ומי עומד מאחוריה?
חוץ מתשובות לשאלות אלו, המרתקות בפני עצמן, מביא צור שיזף, סופר ועיתונאי שבילה תקופות ארוכות במקומות בהם מתרחש הקרב – סוריה, עירק, ירדן, פקיסטן, תימן, טורקיה,  לוב וסיני, את עדויות לוחמי המדינה, הכורדים, היזידים, המתנדבים הזרים ואת השחקנים העלומים העומדים מאחורי עלייתה והתפרצותה של המדינה האסלמית.
היריעה רחבה ומרתקת. מהסיפורים האישיים של רצח, אונס, כיבוש, שלל, רצח מיעוטים ומתנגדים דתיים,  גיוס מתנדבים והפצת המדינה בעולם -  ועד לתמונה הגדולה, אותה מצייר שיזף מתוך אוסף של עשרות מקורות של מידע עיתונאי, גיאוגרפי, תרבותי, ספרותי ותקשורתי.
במידה רבה – זוהי מלחמת  העולם הראשונה של האלף השלישי -מלחמה על אינטרסים, על שטח, על זהות, על מקורות אנרגיה, על דת ועל מי ישלוט בעולם בעוד מספר לא רב של שנים.

דעאש, מסע אל מפתנו של השטן - הספר

מסע אל מפתנו של השטן - הסרט

הוספת תגובה


Security code
רענן